Warner planuje dwa filmy w świecie „Matriksa”

Od sierpnia wiemy już oficjalnie, że studio Warner Bros. zamierza nakręcić czwartego „Matriksa”. Okazuje się jednak, że film ten nie jest jednym projektem z uniwersum popularnej serii, które studio ma w planach.

Od lat mówiło się, że nowego „Matriksa” przygotowuje scenarzysta Zak Penn, który sugerował, że jego film nie będzie kontynuacją trylogii, a prequelem, który rozszerzy świat z oryginalnych filmów. Wydawało się, że po oficjalnym zapowiedzeniu czwartego „Matriksa”, do którego scenariusz napisali Aleksandar Hemon i David Mitchell, projekt Penna został skreślony, jednak scenarzysta zabrał głos w tej sprawie i stwierdził, że studio Warner Bros. planuje dwa filmy osadzone w świecie „Matriksa”. Okazuje się wiec, że film Penna cały czas ma szanse na realizację.

Zak Penn potwierdził również, że zarówno jego projekt, jak i film, który wyreżyseruje Lana Wachowski, nie będą restartem serii. Scenarzysta jeszcze raz zasugerował więc, że akcja jego widowiska osadzona będzie przed wydarzeniami z pierwszego „Matriksa”. Nie wiemy jednak na jakim etapie są prace nad filmem Penna i czy projekt zacznie być realizowany przed premiera czwartej części. Jaki czas temu w ramach plotek mówiło się, że gwiazdą filmu ma być Michael B. Jordan. Przecieki sugerowały, że aktor może wcielić się w młodego Morfeusza, ale informacje te nie zostały w żaden sposób potwierdzone.

Ekipa zdjęciowa czwartego „Matriksa” ma wejść na plan w lutym przyszłego roku. Zdjęcia mają być kręcone w Chicago w Illinois, a  obecnie czwarty „Matrix” otrzymał roboczy tytuł: „Project Ice Cream”.

Oficjalna data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale możemy zakładać, że kultowa seria science fiction powróci na duży ekran w 2021 roku. Reżyserką filmu będzie Lana Wachowski, która miała również swój udział przy tworzeniu scenariusza, za który odpowiadają Aleksandar Hemon i David Mitchell.

źródło: Variety / zdj. Warner Bros.