Znamy pełną obsadę serialu Wiedźmin – role Ciri i Yennefer obsadzone!

Netflix ogłosił w końcu oficjalną obsadę serialu Wiedźmin. Poznaliśmy między innymi aktorki, które zagrają Yennefer i Ciri.

Jedną z kluczowych ról – Ciri, księżniczki Cintry, zagra Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia). Pozostałe postacie z dworu w Cintrze zagrają: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) zagra jej męża – rycerza Eista, a Adam Levy (Knightfall, Przekręt) wystąpi w roli druida Myszowora.

Czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust). MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) wcieli się w Tissaię – rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie. W roli innych adeptek magii pojawią się jeszcze: Mimi Ndiweni (Black Earth Rising), która zagra Fringillę, a Therica Wilson-Read (Profil) wcieli się w Sabrinę.

W obsadzie serialu znalazła się także Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit), która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.

DpJyEDRW0AMW5he.jpg

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Ogłoszenie obsady skomentowała showrunnerka i producentka wykonawcza serialu, Lauren Schmidt Hissrich:

Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie.

Zdjęcia do serialu mają rozpocząć się jeszcze w tym roku Budapeszcie na Węgrzech. Cztery odcinki serialu (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow (House of Cards, Gra o tron). Po dwa wyreżyserują Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Utopia) i Charlotte Brändström (Outlander, Odpowiednik, Zaginiona).

 źródło: Netflix