Wiemy, ile Scarlett Johansson zarobi za film o Czarnej Wdowie

Scarlett Johansson w przyszłym roku wejdzie na plan pierwszego solowego filmu o przygodach Czarnej Wdowy, a dzisiaj dowiedzieliśmy się, ile aktorka zarobi za udział w widowisku Marvela. Poznajcie szczegóły.

Scarlett Johansson, która zagrała Black Widow już w sześciu filmach Marvela, w przyszłym roku doczeka się w końcu swojego solowego filmu i jak dowiedział się The Hollywood Reporter, aktorka będzie mogła liczyć na sporą podwyżkę. Gaża aktorki za film wyniesie bowiem aż 15 milionów dolarów. To tyle, ile Chris Evans i Chris Hemsworth zarobili za swoje występy w filmach Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów i Thor: Ragnarok, co oznacza, że Marvel zaczyna dbać o równe płace dla przedstawicieli obu płci.

Znaczna podwyżka dla Scarlett Johansson potwierdza też, że Marvel nagradza aktorów, którzy od lat występują w produkcjach studia. Chadwick Boseman, który zarobił 2 miliony dolarów za Czarną Panterę, ma otrzymać znaczną podwyżkę za udział w kontynuacji produkcji. Dla przykładu możemy przytoczyć również największą gwiazdę studia, Roberta Downeya Jr., który za swój pierwszy występ w filmie Iron Man z 2008 roku zarobił jedynie pół miliona dolarów, ale już za rolę w filmie Avenger otrzymał imponującą gażę wynoszącą 50 milionów dolarów.

Zdjęcia do filmu o Czarnej Wdowie mają wystartować w 2019 roku, możemy się więc spodziewać, że na ekranach kin zobaczymy go w 2020 roku. Do napisania scenariusza została zatrudniona Jac Schaeffer. Reżyserką filmu będzie natomiast Cate Shortland.

źródło: Comicbook.com / zdj. Marvel / Disney