Wiemy, w którym roku rozgrywa się akcja filmu Kapitan Marvel

Kilka dni temu Brie Larson opublikowała w sieci zdjęcie z filmu Kapitan Marvel, które mogło zdradzać, w którym roku rozgrywa się akcja nowej produkcji Marvela. Dzisiaj dowiadujemy się jednak, że wydarzenia z filmu będą umiejscowione kilka lat później. Poznajcie szczegóły.

Na zdjęciu zamieszczonym w sieci kilka dni temu mogliśmy zobaczyć plakaty popularnej akcji Rock the Vote, która rozpoczęła się w USA w 1990 roku, co mogło sugerować, że akcja filmu będzie umiejscowiona w latach 1990-1992, ale według dzisiejszej plotki fabuła Kapitan Marvel będzie rozgrywała się nieco później, bo w 1995 roku. Tak przynajmniej twierdzi oficjalna strona japońskiego oddziału studia Disney, na której fani znaleźli notkę potwierdzającą, że pierwsza superbohaterka Marvela działała na Ziemi w 1995 roku.

Informacja potwierdza zatem pierwsze spekulacje fanów wysnute na podstawie zwiastuna, w którym pojawiły się wskazówki sugerujące, że wydarzenia z filmu rozgrywają się w końcowej fazie 1995 roku lub na początku 1996 roku.

Captain Marvel ze swoim solowym filmem trafi do kin 8 marca 2019 roku. Film będzie niejako prequelem dotychczasowych filmów z uniwersum Marvela i pokaże wydarzenia, które miały miejsce przed dotychczasowymi produkcjami. W filmie zobaczymy młodszego Nicka Fury'ego i początkującego agenta SHIELD Phila Coulsona. Nieco ponad miesiąc później, bo już  25 kwietnia superbohaterka pojawi się również w czwartej części Avengers.

źródło: Comicbook.com / zdj. Marvel