Will Smith z główną rolą w ekranizacji „Niebezpiecznego daru”

Studio Paramount Pictures ponownie zamierza postawić na widowisko science fiction z udziałem Willa Smitha. Niedługo do kin wejdzie film Gemini Man”, w którym aktor zagrał podwójną rolę, a teraz ogłoszono, że ruszają prace nad kolejnym projektem, w którym Smith zagra głównego bohatera.

Aktor podpisał kontrakt ze studiem na zagranie i wyprodukowanie filmu pod tytułem „Brilliance” będącego adaptacją pierwszej części dystopijnej trylogii Marcusa Sakeya pod tym samym tytułem — w Polsce powieść ukazała się jako „Niebezpieczny dar”.

Historia osadzona jest w świecie, w którym od 1980 roku jeden procent ludzi rodzi się z wybitnymi umiejętnościami. Do tej elitarnej grupy zalicza się między innymi Nick Cooper, agent federalny specjalizujący się w zwalczaniu terrorystów. Jego celem zostaje najbardziej niebezpieczny człowiek na świecie, inny obdarowany dążący do wywołania światowego konfliktu.

Scenariusz do filmu napisze Akiva Goldsman, który miał już okazję tworzyć historię do filmów ze Smithem. Panowie spotkali się między innymi przy filmach „Jestem legendą” i „Ja, robot”. Goldsman podobnie jak Smith i Marcus Sakey będzie też jednym z producentów filmu. Projekt był rozwijany pierwszy raz już pięć lat temu, ale wówczas Smith zrezygnował z roli i zaangażował się w prace nad filmem „Wstrząs”. W głównej roli miał go zastąpić Jared Leto, ale projekt ostatecznie trafił do kosza. Teraz studio Paramount przejęło prawa do realizacji od wytwórni Legendary i Universal i ponownie zatrudniło Smitha do zagrania głównego bohatera.

źródło: Comingsoon.net / zdj. Paramount Pictures