Wojownicze Żółwie Ninja - Michael Bay będzie pracował przy nowym filmie

Dwie ostatnie odsłony filmowej serii Wojownicze Żółwie Ninja nie spotkały się z pozytywnym przyjęciem fanów, dlatego studio Paramount zdecydowało o zrestartowaniu franczyzy. Właśnie zyskaliśmy nowe informacje na temat twórców, którzy będą odpowiedzialni za nowe przygody popularnych obrońców Nowego Jorku. Poznajcie szczegóły.

Potwierdzono między innymi, że nad scenariuszem do nowego filmu ignorującego dwie poprzednie odsłony serii pracuje Andrew Dodge odpowiedzialny za scenariusz do komedii Szkoła życia z 2011 roku.

Dowiedzieliśmy się również, że pomimo restartu serii w roli producentów powrócą Michael Bay, Andrew Form i Brad Fuller, którzy będą czuwali nad nową wersją w ramach swojej firmy producenckiej Platinum Dunes. Zaangażowanie twórców poprzednich dwóch części nie oznacza jednak, że będą mieli oni zbyt duży wpływ na sam film — ostatnio Michael Bay był jednym z producentów filmu Bumblebee, który wyraźnie różnił się od jego wersji Transformersów. Już wcześniej studio zapowiadało, że zamierza zrezygnować ze specyficznego tonu poprzednich adaptacji i postawić na solidny scenariusz oraz mniej zabawny ton.r

W filmie zobaczymy zupełnie nowych bohaterów, do swojej roli April na pewno nie powróci Megan Fox, a na ekranie pojawią się nowe wersje tytułowych żółwi ninja. Data premiery nie została jeszcze ustalona, cały czas nie wiemy również, kto zajmie się reżyserią projektu.

Pierwsza część anulowanej serii mimo mało pochlebnych ocen zdołała zebrać z kas kin 493 miliony dolarów. O restarcie zadecydowały natomiast wyniki i przyjęcie drugiej odsłony, która zebrała od widzów już tylko 245 milionów dolarów i została negatywnie oceniona przez widzów i krytyków.

źródło: Hollywoodreporter.com / zdj. Paramount Pictures