Woody Allen pokaże swój nowy film pomimo oskarżeń o molestowanie

Woody Allen pokazał na swoim Facebooku pierwszy oficjalny zwiastun swojego nowego filmu pod tytułem, „A Rainy Day in New York”, w którym główne role zagrali Elle Fanning, Timothée Chalamet i Selena Gomez. Zobaczcie sami.

Dystrybutorem najnowszego filmu Allena było początkowo Amazon Studios, ale po tym, jak reżyser został oskarżony o molestowanie, amerykańska firma zdecydowała o porzuceniu projektu i wszystko wskazywało na to, że „A Rainy Day in New York” nigdy nie ujrzy światła dziennego. Woody Allen nie zamierza jednak tak łatwo rezygnować z pokazania widzom swojego nowego dzieła i właśnie dowiedzieliśmy się, że reżyser znalazł zagranicznego dystrybutora, który pokaże film już jesienią tego roku między innymi we Francji, Niemczech, Włoszech, a w późniejszej kolejności także w Austrii, Hiszpanii, Chinach, Japonii, Korei, Rosji oraz Ameryce południowej.

Umowa pomiędzy Allenem i Amazonem zakłada stworzenie jeszcze trzech kolejnych filmów, ale studio zerwało umowę, a reżyser domaga się teraz od Amazon Studios68 mln dolarów za niewywiązanie się z kontraktu. Mimo oskarżeń o molestowanie Allen w lipcu tego roku rozpocznie prace nad swoim kolejnym filmem. Zdjęcia wystartują w lipcu w Hiszpanii.

W filmie „A Rainy Day in New York” zagrali: Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna i Liev Schreiber. Po tym, jak reżyser filmu został oskarżony o molestowanie, obsada zdystansowała się od Allena, a Timothée Chalamet ogłosił, że swoje wynagrodzenie za udział w projekcie przekazał organizacji RAINN. W jego ślady poszła także Selena Gomez, która przekazała ponad milion dolarów na rzecz organizacji Time's Up.

źródło: Thefilmstage.com / zdj. Amazon Studios