Z kontekstu wyrwane – prezentujemy filmowo-komiksowe stripy [#2]

Jako że w naszych szeregach nie brakuje twórczych dusz, to nadszedł czas, by to wykorzystać – od dzisiaj w serii „Z kontekstu wyrwane” będziemy zamieszczać okolicznościowe mini-komiksy, lepiej znane pod określeniem „strip”. Tematyka, oczywiście, filmowo-komiksowa. Prace wychodzą spod ręki redakcyjnego kolegi, Bartka, dobrze zadomowionego w dziale komiksowym.

#2 (9 listopada 2019 roku)

Wraz z drugim stripem wracamy do największego filmowego wydarzenia tego roku, czwartej części „Avengers”, która ukoronowała ponad 20 filmowych odsłon Kinowego Uniwersum Marvela i po dziesięciu latach zdetronizowała „Avatara” w rankingu najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. Przy okazji przypominamy, że po niedawnym przejęciu Foxa przez Disneya nie kto inny jak popularny Deadpool stał się pełnoprawnym członkiem filmowego świata Marvela.

zkw-strip-2-avengers-endgame.png

#1 (6 listopada 2019 roku)

Pierwszy strip przypadł nie bez przyczyny najnowszemu „Jokerowi”, który w obliczu takich konkurentów, jak „Avengers: Koniec gry”, „Kapitan Marvel”, „Król Lew” i „Spider-Man: Daleko od domu”, stał się jednym z najgłośniejszych filmów tego roku i bez wątpienia największą niespodzianką w świecie X muzy. Film przekroczył niedawno barierę 900 mln dolarów i niedługo stanie się 44. filmem w historii kina, który przebije próg 1 miliarda dolarów.

zkw-strip-jokers.png

Kolejne stripy w drodze, choć ostrzegamy, że będą wypuszczane z różną częstotliwością.