Z kontekstu wyrwane – prezentujemy filmowo-komiksowe stripy [#8]

Jako że w naszych szeregach nie brakuje twórczych dusz, to nadszedł czas, by to wykorzystać – od dzisiaj w serii „Z kontekstu wyrwane” będziemy zamieszczać okolicznościowe mini-komiksy, lepiej znane pod określeniem „strip”. Tematyka, oczywiście, filmowo-komiksowa. Prace wychodzą spod ręki redakcyjnego kolegi, Bartka, dobrze zadomowionego w dziale komiksowym.

#8 (24 grudnia 2019 roku)

Ósmego stripa prezentujemy Wam w Wigilię Bożego Narodzenia i przy okazji życzymy znalezienia wymarzonych prezentów pod choinką!

zkw-strip-8-christmas.png

#7 (18 grudnia 2019 roku)

Siódmy strip debiutuje na Filmożercach z okazji kinowej premiery filmu „Skywalker. Odrodzenie”, produkcji, która zakończy trwającą od 1977 roku sagę Skywalkerów. Obok Ciemnej i Jasnej Strony Mocy, wielu kultowych momentów podszytych znakomitą muzyką Johna Williamsa, niezapomnianych starć na miecze świetlne i świetnych bohaterów franczyza stworzona przez George'a Lucasa przyniosła nam także Gwiazdę Śmierci, a w zasadzie to trzy Gwiazdy Śmierci. A kto wie, może i więcej?

zkw-strip-7-sithlords.png

#6 (13 grudnia 2019 roku)

Szóstego stripa zupełnie bez okazji poświęcamy popularnej serii „Piraci z Karaibów”, która jak na razie swój najlepszy okres ma już za sobą, ale kto wie, co przyniosą kolejne lata i co wpadnie do głowy twórcom fantastycznego świata, w którym na każdym kroku czai się tajemniczy artefakt i związany z nim nie mniej tajemniczy rytuał.

#5 (29 listopada 2019 roku)

Piątego stripa poświęcamy kultowym Ksenomorfom, które w ostatnim czasie dosyć często gościły na Filmożercach za sprawą recenzji, czy to komiksów, czy też książek. Do świata Obcego będziemy jeszcze wracać zarówno w kolejnych tekstach, jak i stripach.

#4 (22 listopada 2019 roku)

Czwartego stripa mamy dla Was w dniu kinowej premiery animacji „Kraina Lodu 2” od studia Disney. Kontynuacja przygód głównych bohaterek oscarowej animacji z 2013 roku budzi ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych widzów, którzy z niecierpliwością czekają na rozwinięcie historii Elsy, która bez problemu odnalazłaby się w świecie superbohaterów...

zkw-strip-4-frozen.png

#3 (12 listopada 2019 roku)

Trzeciego stripa prezentujemy z okazji premiery serialu „The Mandalorian”, który właśnie zadebiutował na platformie streamingowej Disney+. W produkcji, będącej pierwszym aktorskim serialem ze świata „Gwiezdnych wojen”, główną rolę zagrał Pedro Pascal, który wcielił się w tytułowego przedstawiciela ludu Mandalorian próbującego przetrwać na zewnętrznych rubieżach galaktyki. Dołączyli do niego: Gina Carano, Giancarlo Esposito, Emily Swallow, Carl Weathers, Omid Abtahi, Werner Herzog i Nick Nolte.

#2 (9 listopada 2019 roku)

Wraz z drugim stripem wracamy do największego filmowego wydarzenia tego roku, czwartej części „Avengers”, która ukoronowała ponad 20 filmowych odsłon Kinowego Uniwersum Marvela i po dziesięciu latach zdetronizowała „Avatara” w rankingu najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. Przy okazji przypominamy, że po niedawnym przejęciu Foxa przez Disneya nie kto inny jak popularny Deadpool stał się pełnoprawnym członkiem filmowego świata Marvela.

zkw-strip-2-avengers-endgame.png

#1 (6 listopada 2019 roku)

Pierwszy strip przypadł nie bez przyczyny najnowszemu „Jokerowi”, który w obliczu takich konkurentów, jak „Avengers: Koniec gry”, „Kapitan Marvel”, „Król Lew” i „Spider-Man: Daleko od domu”, stał się jednym z najgłośniejszych filmów tego roku i bez wątpienia największą niespodzianką w świecie X muzy. Film przekroczył niedawno barierę 900 mln dolarów i niedługo stanie się 44. filmem w historii kina, który przebije próg 1 miliarda dolarów.

zkw-strip-jokers.png