Z takimi filmami Netflix pojawi się na Festiwalu Filmowym w Wenecji!

Netflix ogłosił tytuły pięciu filmów, które przygotował na tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Sprawdźcie sami.

Amerykańska platforma zapowiedziała, że na tegoroczonym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji odbędzie się premiera pięciu oryginalnych filmów Netfliksa - czterech filmów fabularnych i jednego dokumentalnego.

Wszystkie produkcje, które zadebiutują w Wenecji będą miały swoją premierę na platformie jeszcze w tym roku. Festiwal odbędzie się w dniach 29 sierpnia - 8 września.

  • 22 July

Film 22 July w reżyserii nominowanego do Oscara Paula Greengrassa (Kapitan Phillips, Lot 93) opowiada o wydarzeniach rozgrywających się bezpośrednio po najtragiczniejszym zamachu terrorystycznym w historii Norwegii. 22 lipca 2011 roku prawicowy ekstremista zdetonował bombę w samochodzie-pułapce na terenie Oslo, a następnie otworzył ogień na obozie organizacji młodzieżowej, zabijając łącznie 77 osób. W 22 July, towarzysząc jednej z ocalałych z zamachu osób w fizycznej i emocjonalnej podróży, obserwujemy, jak cały kraj radzi sobie na drodze do pojednania i zagojenia ran.

  • ROMA

Roma_Cuaron_2016-2017_06587-Edit20180713-9765-51496l.jpg

Ten  najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów w dorobku nagradzanego Oscarami reżysera i scenarzysty Alfonsa Cuaróna (Grawitacja, Ludzkie dzieci, I twoją matkę też) stanowi zapis burzliwego roku z życia średniozamożnej rodziny mieszkającej w Meksyku w latach 70. ubiegłego wieku. Zainspirowany otaczającymi go w dzieciństwie kobietami Cuarón wygłasza zręczną odę do matriarchatu, który ukształtował jego świat.

ROMA to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo (Yalitza Aparicio) i Adela (Nancy García García) pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia (Marina de Tavira) usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami.

  • Sulla Mia Pelle

Niezwykła historia najbardziej kontrowersyjnego procesu we Włoszech w ostatnich latach. Stefano Cucchi zostaje zatrzymany za drobne przestępstwo, a w trakcie pobytu w areszcie ginie w tajemniczych okolicznościach.  W ciągu jednego tygodnia życie pewnej rodziny odmienia się na zawsze.

SMP_Layer_RGB_BB_cinema20180724-9706-tt1p8a.jpg

  • The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggsto film nowelowy w sześciu częściach, seria opowieści o Dzikim Zachodzie przedstawionych z wyjatkowej i niezrównanej perspektywy braci Joela i Ethana Coenów. Każdy rozdział przedstawia oddzielną historię o amerykańskim Zachodzie.

BBS_R1_01_04_33_12_R20180724-9700-ze5tod.jpg

  • They’ll Love Me When I’m Dead

Zdobywca Oscara, reżyser Morgan Neville (O krok od sławy) opowiada prowokacyjną historię legendarnego reżysera Orsona Wellesa w ostatnich 15 latach jego życia.  W roku 1970 Welles, którego już od dawna nie postrzega się jako „cudownego dziecka” Hollywood i twórcy Obywatela Kane’a, jako artysta na wygnaniu liczy na swój wielki powrót dzięki projektowi The Other Side of the Wind. Przez lata Welles pracuje nad filmem o starzejącym się reżyserze usiłującym dokończyć swoje ostatnie wielkie dzieło. Zdjęcia do filmu powstają niskim nakładem kosztów i w chaotycznych warunkach, a w cały proces zaangażowana jest ekipa młodych filmowców-idealistów, podczas gdy Welles nieustannie walczy ze sponsorami i przeciwnościami losu.  W 1985 roku Welles umiera, pozostawiając po sobie najsłynniejszy niedokończony film w historii kina. Przez dziesięciolecia negatyw filmu pozostawał w skarbcu – aż do teraz. Dzięki odkrywczym spostrzeżeniom współpracowników Wellesa, takich jak Peter Bogdanovich, Frank Marshall, Oja Kodar, czy jego córki Beatrice Welles, film They'll Love Me When I'm Deadstanowi nieopowiedziany, ostatni rozdział biografii jednego z najwspanialszych filmowców w historii: błyskotliwego, innowacyjnego, przekornego i nieugiętego.

  • The Other Side of the Wind

W 1970 roku legendarny reżyser Orson Welles (Obywatel Kane) rozpoczął pracę nad swoim ostatnim dziełem, w którym obsadził kwiat ówczesnego aktorstwa – m.in. Johna Hustona, Petera Bogdanovicha, Susan Strasberg i swoją partnerkę w ostatnich latach życia, Oję Kodar. Produkcję od początku prześladowały problemy finansowe, w związku z czym przeciągnęła się do 1976 roku i wkrótce zyskała złą sławę w branży, nigdy nie doczekawszy ukończenia i wydania. Przeszło tysiąc filmowych rolek zalegało w pewnym skarbcu w Paryżu aż do marca 2017 roku, kiedy producenci Frank Marshall (kierownik produkcji na planie Wind na początkowym etapie zdjęć) i Filip Jan Rymsza podjęli starania o dokończenie wizji Wellesa - ponad 30 lat po jego śmierci.

TOSOTW_JC_0331R20180720-9803-1mdtcuu.jpg

Film The Other Side of the Wind z nową ścieżką dźwiękową skomponowaną przez zdobywcę Oscarów Michela Legranda (Parasolki z Cherbourga), zmontowany przez ekipę techniczną z nagrodzonym Oscarem Bobem Murawskim (The Hurt Locker. W pułapce wojny) na czele, przedstawia historię słynnego filmowca J.J. „Jake’a” Hannaforda (Huston), który wraca do Hollywood po latach życia na dobrowolnym zesłaniu w Europie, planując dokończyć pracę nad własnym innowacyjnym filmem. Ostatni film Wellesa to satyra na klasyczny system studyjny Hollywood i nowy establishment, który w tamtym czasie przeprowadzał swoją rewolucję. To zarówno fascynująca kapsuła czasu z odległej dziś ery kina, jak i długo wyczekiwane „nowe” dzieło niekwestionowanego mistrza w swoim fachu.  Film The Other Side of the Windtrafi na Netflix 2 listopada 2018 roku.

źródło: Netflix