Zack Snyder stworzy anime dla Netfliksa. Znamy pierwsze szczegóły

Zack Snyder dołącza powoli do czołowych twórców Netfliksa. Reżyser pracuje obecnie dla platformy nad swoim nowym filmem „Army of the Dead”, a właśnie ogłoszono, że jego nowym projektem będzie serial anime, który również powstanie dla amerykańskiego serwisu. Poznajcie szczegóły.

Snyder będzie pracował nad serialem anime w roli jego producenta wykonawczego. Showrunnerem i reżyserem został z kolei częsty współpracownik reżysera, Jay Olivia, który od lat realizuje storyboardy do filmów Snydera. Panowie pracowali między innymi przy filmach z DCEU oraz produkcjach „300” i „Watchmen”. Olivia ma w swoim dorobku również prace nad takimi filmami jak: „Spider-Man: Homecoming”, „Wonder Woman”, „Thor: Ragnarok”.

Szczegóły na temat fabuły serialu nie są jeszcze znane, ale mówi się, że jego stylistyka będzie odnosiła się do nordyckiej mitologii. Projekt skomentował John Derderian, szef działu Anime w Netfliksie:

Innowacja Zacka Snydera w opowiadaniu historii popchnęła branżę do przodu i uczyniła go jednym z najbardziej wyróżniających się twórców filmowych swojego pokolenia. Jesteśmy podekscytowani współpracą z nim i jego wyjątkowym zespołem i nie możemy się doczekać aż kultowe postacie i historie nordyckiej mitologii zostaną ożywione na ekranie w niepowtarzalnym stylu Snydera.

Data premiery serialu nie została jeszcze ujawniona. Nie ujawniono również jeszcze tytułu projektu.

źródło: Comingsoon.net / zdj.