Znamy datę premiery serialowego Wiedźmina? Kiedy ruszą prace nad 2. sezonem?

Nie tak dawno informowaliśmy o zakończeniu zdjęć do serialowego Wiedźmina, a dzisiaj pojawiła się już informacja ujawniająca potencjalną datę premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Kiedy serialowy Geralt grany przez Henry'ego Cavilla pojawi się na platformie Netflix?

Netflix potwierdził ostatnio, że serial o przygodach Wiedźmina trafi na platformę w ostatnich miesiącach tego roku, ale do dzisiaj nie podano jeszcze jego dokładnej daty premiery. W sieci pojawiła się natomiast plotka sugerująca, że produkcja zadebiutuje z pierwszym sezonem dokładnie 20 grudnia 2019 roku.

Dodatkowo najnowszy przeciek pochodzący od wiarygodnego źródła, jakim jest Recapped.com, potwierdza wcześniejsze spekulacje, że platforma zamówiła już realizację drugiego sezonu. Nową informacją jest natomiast data rozpoczęcia prac nad kolejnymi odcinkami serialu. Ekipa ma podobno wrócić na plan już w grudniu tego roku lub styczniu 2020 roku.

Obok Cavilla w obsadzie serialu znajdą się Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer, Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina i Millie Brady jako Renfri.

Reżyserią odcinków wchodzących w skład pierwszego sezonu zajmowali się Alik Sacharow, Alex Garcia Lopez i Charlotte BrändströmAlik Sacharo, który jest również producentem wykonawczym, wyreżyserował cztery odcinki, w tym pierwszy. Garcia Lopez i Brändström stanęły za kamerą dwóch epizodów

źródło: Recapped.com / zdj. Netflix