Życie i czasy Sknerusa McKwacza - ponownie dostępny

Wydawnictwo Egmont poinformowało, że komiks Życie i czasy Sknerusa McKwacza, który zadebiutował w sklepach 7 grudnia i szybko został wyprzedany, ponownie trafi do sklepów.

W komunikacie czytamy, że będzie to poprawione wydanie. Nie podano jednak żadnych szczegółów, na temat tego, które błędy zostały usunięte.

Jest to seria kilkunastu opowieści o młodym Sknerusie. Poznajemy dzieje życia McKwacza, który zaczął jako pucybut w szkockim Glasgow, by zostać milionerem ze słonecznego Kaczogrodu. Don Rosa posyła swojego bohatera w różne zakątki świata, między innymi do Afryki, ale skupia się na jego amerykańskich przygodach. Okazuje się, że Sknerus w poszukiwaniu przygód i majątku zjeździł pół Ameryki Północnej - aż po Alaskę! Dowiadujemy się też, że nie zawsze był skąpcem, jakiego znamy z opowieści o Kaczorze Donaldzie...

Za serię Życie i czasy... Don Rosa otrzymał w 1995 roku Nagrodę Willa Eisnera. Najnowsze wydanie zawiera również dodatkowe opowieści o McKwaczu, jedną historię niespodziankę, a także osobiste komentarze Dona Rosy do każdej przygody Sknerusa.

Na naszym portalu znajdziecie zarówno recenzję, jak i prezentację komiksu.

źródło: Swiatkomiksu.pl