Jak będzie wyglądał 2019 rok w świecie komiksu? Egmont ujawnia swoje plany

Tomasz Kołodziejczak, pełniący funkcję redaktora naczelnego Klubu Świata Komiksu, podzielił się z czytelnikami zarysem tegorocznych planów wydawniczych Egmontu. Na jakie komiksowe premiery możemy liczyć w najbliższych miesiącach? Poznajcie szczegóły.

Egmont poinformował, że w 2019 roku planuje wydać podobną liczbę komiksów co w 2018 roku, czyli około 260 komiksów, co daje średnio około 22 komiksów miesięcznie. Nowy katalog ze szczegółową ofertą na drugą połowę roku zostanie zaprezentowany czytelnikom – tak jak miało to miejsce w ostatnich latach – już w kwietniu na Pyrkonie oraz w maju na Warszawskich Targach Książki.

Egmont poinformował, że w 2019 roku oferta wydawnictwa nadal będzie opierała się o szeroki wachlarz różnorodnych wydawnictw – poczynając od komiksu superbohaterskiego, przez opowieści gatunkowe, a kończąc na historiach dla najmłodszych czytelników.

Wydawnictwo będzie kontynuowało wszystkie serie i linie wydawnicze, które zostały uruchomione w ubiegłym roku, czyli: „Komiksy są super”, „Kaczogród” Carla Braksa, „Garfield”, „Rick i Morty”, „Invincible”. W planach Egmontu na bieżący rok znajdują się także wznowienia wyczerpanych komiksów, takich jak: „Dallas Bar” Marvano, „Helloween Blues” Zbigniewa Kasprzaka, „Sin City” Franka Millera oraz pierwszy tom „Pasażerów wiatru” Burgeona.

Nowej edycji doczeka się z kolei tytuł „Usagi Yjiombo”, który otrzyma wydania w integralach w miękkiej okładce, z których każdy będzie zawierał 3 oryginalne tomy. Ich premiery możemy spodziewać się w kwietniu na Pyrkonie, gdzie być może pojawi się nawet sam Stan Sakai.

l5iW4GppqZTb4VdjZA,usagi1.jpg l5iW4GppqZTb4VdjZA,usagi2.jpg

W ramach nowej linii „Marvel Now! 2.0” oprócz aktualnych serii do sprzedaży w tym roku mają trafić takie one-shoty jak „Vision”, Doctor Strange”, „Civil War II”, „Mockingnird”.

W marcu możemy spodziewać się natomiast trzeciego tomu antologii komiksów „Relax”, a na kwiecień Egmont zaplanował start serii „Yakari” skierowanej do młodych czytelników.

W kwietniu na sklepowe półki ma trafić jeszcze pierwszy tom wielkiego wydarzenia z uniwersum DC pod tytułem „Metal”, który zamknie się w 3 tomach. W pierwszej połowie roku możemy liczyć jeszcze na trzy nowe serie w ramach Vertigo. Będa nimi „Hellblazer” (marzec), „Promethea” (kwiecień) i „Doom patrol” (czerwiec), a także nowy komiks Marvano pod tyułem „Bonneville”, który będzie miał premierę w maju, a sam autor prawdopodobnie pojawi się na Warszawskich Targach Książki.

l5iW4GppqZTb4VdjZA,vision_okladka.72.jpg l5iW4GppqZTb4VdjZA,hellblazer_01d-072.jpg

Na Warszawskich Targach Książki odbędzie się także premiera pełnometrażowego albumu „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” pod tytułem „Królewska Konna” oraz kolejnych komiksów dla dzieci w ramach serii laureatów konkursu im. Janusza Christy.

Drugi kwartał przyniesie nam natomiast kolejną serię Alana Moore’a związaną z mitologią Cthulhu wydawaną w oryginalne przez Avatar Press („Neonomicon”, „Providence” – całość zamknie się w czterech tomach).

Jako jedne z najważniejszych wydarzeń jesieni Egmont wymienia jeszcze najnowszy tom Asteriksa, pierwszy tom Thorgala tworzony przez nowego rysownika, nową część Ligi Niezwykłych Dżentelmenów oraz nową linię DC „Black Label”.

Kompletne zapowiedzi na trzy pierwsze miesiące 2019 roku znajdziecie tutaj: premiery styczniapremiery lutego i premiery marca.

Galeria okładek pozostałych nowości:

l5iW4GppqZTb4VdjZA,dallas_barr-072.jpg l5iW4GppqZTb4VdjZA,cover_relax3_72.jpg

l5iW4GppqZTb4VdjZA,lou_2_okladka_72.jpg l5iW4GppqZTb4VdjZA,ptys_i_bill_3_72_dpi.jpg

l5iW4GppqZTb4VdjZA,rick-t3-72dpi.jpg l5iW4GppqZTb4VdjZA,neonomicon.jpg

l5iW4GppqZTb4VdjZA,avengers_impas.72.jpg l5iW4GppqZTb4VdjZA,berserk.72.jpg

l5iW4GppqZTb4VdjZA,invincible_3-072.jpg l5iW4GppqZTb4VdjZA,koniec_bledu.72.jpg

l5iW4GppqZTb4VdjZA,halloween_blues_072.jpg  l5iW4GppqZTb4VdjZA,garfield_03_72_dpi.jpg

źródło: Swiatkomiksu.pl / zdj. Egmont