Adam McKay wyreżyseruje Strażników Galaktyki 3?

W sieci pojawiły się plotki na temat rozmów, jakie ponoć ostatnio z Marvelem prowadzi Adam McKay. Głównym tematem jego rozmów z Kevinem Feige'em i Marvel Studios mają być filmy Strażnicy Galaktyki 3 i Inhumans. Poznajcie szczegóły.

McKay ujawnił, że od jakiegoś czasu prowadzi rozmowy z Kevinem Feige'em i Marvel Studios na temat możliwych projektów, a w szczególności na temat trzeciej części Strażników Galaktyki. Reżyser filmu Vice przynał również, że jest wielkim fanem bohatera o pseudonimie Nova, znanego też jako Richard Rider, który pełni obowiązki szefa międzygalaktycznych sił policyjnych Nova Corps i to właśnie Nova jest jednym z bohaterów, o których chciałby opowiedzieć.

McKay zdradził też, że rozmawiał z Marvelem na temat Inhumans (najpewniej jeszcze przed tym, jak do telewizji trafił serial o superbohaterach), ale reżyser podkreślił, że najbardziej chciałby stworzyć film o Srebrnym Surferze. Nie trudno zauważyć, że McKay jest zainteresowany przede wszystkim kosmicznymi bohaterami Marvela i niewykluczone, że studio upatruje w nim zastępcę Jamesa Gunna, który jako pierwszy otworzył przed widzami tę część kinowego uniwersum Marvel Studios.

Relacje na linii Marvel - Adam McKay sięgają początków pracy nad pierwszym filmem o Ant-Manie. Po tym, gdy Edgard Wright zrezygnował z tego projektu, to właśnie McKay był kolejnym wyborem na stanowisko reżysera, jednak ze względu na przyjaźń, jaka łączy go z Wrightem, reżyser odrzucił tę propozycję. 

Ostatnie plotki na temat przyszłości Strażników Galaktyki sugerowały, że zdjęcia do filmu mają wystartować dopiero w lutym 2021 roku! Jeśli informacja okaże się prawdziwa (co mimo wszystko wydaje się mało prawdopodobne), będzie to oznaczało, że produkcja wejdzie do kin najwcześniej w pierwszej połowie 2022 roku. Dodatkowo poinformowano, że filmowi nadano roboczy tytuł: Hot Christmas, co może sugerować, że premierę zaplanowano na świąteczny okres. Według ostatnich doniesień Marvel nie zamierza wyrzucać do kosza scenariusza przygotowanego przez Gunna, który ma zostać wykorzystany przez studio bez wprowadzania poprawek.

źródło: Empireonline.com / zdj. Marvel