Filmy

Wszystkie odniesienia do oryginalnej trylogii w nowym zwiastunie filmu „Matrix Zmartwychwstania”. Co oznaczają?

  • Jacek Werner
  • 0

Pętle czasowe, déjà vu i sny. Najnowszy zwiastun „Matriksa Zmartwychwstań” zapowiada widowisko, które chętnie przywołuje obrazy i motywy znane z pierwszych trzech filmów cyklu, ale w tematyce zaczyna przypominać kino Davida Lyncha. Choć dominuje tu efekciarska tonacja sci-fi, na pierwszy plan wysuwają się wewnętrzne przeżycia, które modelują świat według własnej logiki i imitują mechanizm realnych zaburzeń. Co liczne odniesienia do oryginalnej trylogii oznaczają dla kolejnego „przebudzenia” Neo?

Czytaj więcej
Seriale

Będzie trzeci sezon serialu „Truth Be Told”

  • Mateusz Zaczyk
  • 0

Platforma Apple TV+ zdecydowała o zamówieniu realizacji trzeciego sezonu swojego oryginalnego serial „Truth Be Told”, którego gwiazdą jest Octavia Spencer. Wraz z przedłużeniem na nową serię produkcja znalazła także nową showrunnerkę.

Czytaj więcej
Filmy

„Ostatni pojedynek” przyciąga piratów. Film w czołówce najchętniej ściąganych premier

  • Mateusz Zaczyk
  • 0

Film „Ostatni pojedynek” wyreżyserowany przez Ridleya Scotta był jedną z największych kinowych porażek tego roku. Najgłośniej o produkcji zrobiło się nie w okolicach jej kinowej premiery, a w ostatnich tygodniach, kiedy w serii wywiadów winą za finansowy blamaż reżyser próbował obwiniać młodych widzów. Wygląda na to, że wypowiedzi Scotta przełożyły się na zainteresowanie samym filmem, bowiem „Ostatni pojedynek znalazł się wśród najczęściej piraconych produkcji ostatniego tygodnia.

Czytaj więcej
Filmy

Jennifer Lawrence i Adam McKay w końcu zrealizują film o Elizabeth Holmes

  • Mateusz Zaczyk
  • 0

Jennifer Lawrence i Adam McKay, duet zajmujący się aktualnie promowaniem filmu „Nie patrz w górę”, wrócą po latach do pomysłu zrealizowania produkcji opowiadającej historię Elizabeth Holmes, stojącej na czele technologicznej firmy Theranos, która miała dokonać przełomowego skoku w dziedzinie testów laboratoryjnych, a ostatecznie okazała się wielką mistyfikacją.

Czytaj więcej
Filmy

Za co Tom Holland ceni poprzednie filmy o Spider-Manie? Aktor opowiada o poprzednich seriach

  • Karol Urbański
  • 0

Pomimo braku oficjalnego potwierdzenia odnośnie pojawienia się poprzednich odtwórców roli Pajączka w „Spider-Man: Bez drogi do domu”, występ Tobeya Maguire'a oraz Andrew Garfielda w najnowszej odsłonie 4. fazy MCU wydaje się być przesądzony. Przy okazji promocji nadchodzącego widowiska Marvela, obecny Spider-Man, czyli Tom Holland wypowiedział się na temat swoich ulubionych momentów z udziałem kolegów po fachu, z którymi najpewniej wspólnie pojawi się na ekranie.

Czytaj więcej