W kinach była wielka klapa, więc nowy film Disneya błyskawicznie trafi na Disney+

Disney w ekspresowym tempie wprowadzi do streamingu swoją najnowszą kinową premierę. Debiutujący pod koniec lipca „Nawiedzony dwór” okazał się wielką klapą i już na początku października pojawi się na platformie Disney+.

Nawiedzony dwór” już w październiku trafi na Disney+

W ostatni piątek lipca Disney wprowadził do kin swój nowy film „Nawiedzony dwór” będący odświeżoną wersją dreszczowca opartego na jednej z najpopularniejszych atrakcji Disneylandu. Produkcja okazała się jednak wielką klapą i przeszła przez kina niemal niezauważona. Na całym świecie za bilety widzowie zapłacili zaledwie 101 mln dolarów, co przy budżecie wynoszącym 150 mln dolarów oznacza dla studia wielkie straty. Wpadka na dużym ekranie sprawiła, że wytwórnia zdecydowała się na błyskawiczne przeniesienie filmu do streamingu. Ogłoszono właśnie, że „Nawiedzony dwór” trafi na platformę Disney+ już 4 października. To oznacza, że pojawi się na streamingu już 68 dni po debiucie w kinie. Poprzednia z kinowych nowości Disneya, czyli „Mała syrenka” musiała czekać na premierę na Disney+103 dni.

Nowa wersja „Nawiedzonego dworu” to opowieść o przygodach mieszkańców pewnego domu, którzy, chcąc pozbyć się niechcianych współlokatorów z zaświatów, zatrudniają zwariowaną ekipę tak zwanych ekspertów od b.

W obsadzie są  Rosario Dawson („Ahsoka”), Jamie Lee Curtis („Halloween”), Owen Wilson, Chase Dillon, LaKeith Stanfield,  Tiffany Haddish, Winona Ryder, Dan Levy, Hasan Minhaj, Danny DeVito oraz Jared Leto. Za kamerą stanął Justin Simien, twórca znany przede wszystkim za sprawą serialu „Drodzy biali!”. Za scenariusz odpowiada Katie Dippold, autorka remake'u „Pogromców duchów”. 

Koniecznie sprawdź:

zdj. Disney