Aktorki z „Wikinga” i „Fundacji” dołączą do zakonu Bene Gesserit. Nowe nazwiska w serialu „Dune: The Sisterhood”

Poznaliśmy nazwiska kolejnych aktorek, które dołączyły do obsady serialu „Dune: The Sisterhood”. W odcinkowym spin-offie „Diuny wystąpią: Sarah-Sofie Boussina („Templariusze”), Shalom Brune-Franklin („Turysta”), Faoileann Cunningham („Wiking”), Aoife Hinds („Hellraiser”) oraz Chloe Lea („Fundacja”).

Akcja serialu powstającego dla platformy HBO Max osadzona jest na dziesięć tysięcy lat przed wydarzeniami z „Diuny”. Obsadzone w głównych rolach Emily Watson i Shirley Henderson wcielą się w role sióstr Harkonnen, które stają do walki z siłami zagrażającymi ludzkości i w konsekwencji doprowadzają do utworzenia sekretnej organizacji zrzeszającej grupę kobiet. Grupa ta będzie stanowiła podstawę dla zakonu Bene Gesserit.  

Serialem zajmuje się scenarzystka i showrunnerka Diane Ademu-John („Nawiedzony dwór w Bly”, „Imperium”, „The Originals”). Za kamerą debiutanckiego odcinka stanie Johan Renck mający w dorobku wszystkie epizody celebrowanego przez krytyków i globalną widownię „Czarnobyla”

Sprawdź też: Finałowy sezon „Mrocznych materii” ze zwiastunem. Kiedy premiera na HBO Max?

Coraz więcej nazwisk w „Dune: The Sisterhood”. W kogo wcielą się nowe aktorki?

Boussnina zagra Ynez, niezależną młodą księżniczkę borykającą się z presją odpowiedzialności jako spadkobierczyni Tronu Złotego Lwa. Brune-Franklin wcieli się w Mikaelę, kobietę o silnej woli, która służy rodzinie królewskiej, jednocześnie tęskniąc za rodzinną planetą, której nigdy nie znała. Cunningham to siostra Jen, zadziorna, nieprzewidywalna adeptka w Szkole Sióstr, która rzadko ujawnia swą emocjonalną stronę. Hinds sportretuje siostrę Emeline, gorliwą adeptkę wywodzącą się z długiej linii męczenników, która przenosi żarliwą religię na swój trening w bractwie. Lea zagra Lilę, najmłodszą adeptkę w szkole Sióstr, której głęboka empatia wykracza poza jej lata.

Aktorki z serialu Dune: The Sisterhood od Deadline.jpg

Źródło: Deadline / Zdj. Warner Bros. / Deadline