Ana de Armas i Ryan Gosling na nowym zdjęciu z „Szarego człowieka”. Netflix rozpoczął już prace nad prequelem

Ci z Was, którzy wyczekują premiery gwiazdorskiego filmu „The Gray Man” od braci Russo, mogą już zacząć ekscytować się jeszcze mocniej. Na ponad dwa miesiące przed premierą najdroższego filmu w historii Netfliksa, twórcy szpiegowskiego widowiska poinformowali, iż ruszyły prace nad prequelem. Do nowego projektu zaangażowani zostali Rhett Reese oraz Paul Wernick — scenarzyści „Deadpoola”.

Nowy film Netfliksa od braci Russo. O czym opowie „The Gray Man”?

Bazujący na debiutanckiej powieści Marka Greaneya (bliski współpracownik Toma Clancy'ego) „The Gray Man”, czyli w polskiej wersji językowej „Szary człowiek” wzbudza wiele zainteresowania już od dawna. Zgodnie z zapowiedziami twórców film ma być rozpoczęciem nowej franczyzy szpiegowskiego kina akcji Netfliksa. W przedsięwzięciu biorą udział takie gwiazdy jak Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas czy Regé-Jean Page. Na stanowiskach reżyserskich czuwają natomiast bracia Russo.

Film opowiada o losach byłego agenta CIA Courta Genry'ego (Gosling). Mężczyzna zatrudnił się jako niezależny zabójca na wynajęcie, w związku z czym na ogonie siedzi mu jego były współpracownik, psychopatyczny Lloyd Hansen (Evans) oraz jego ekipa. Adwersarz głównego bohatera wyznacza za jego głowę nagrodę, co rozpoczyna globalną obławę międzynarodowej siatki morderców

Sprawdź też: Nadchodzą nowe odcinki „Stranger Things”. Mamy nowe zdjęcia i finałowy plakat 4. sezonu

Co czeka widzów po „Szarym człowieku”? Pierwsze informacje na temat prequela i sequela

Z najnowszych informacji dotyczących planowanego prequela wynika, że kolejny film z serii ma skupić się na postaci granej przez Evansa. Projekt ma być obecnie we wczesnej fazie rozwoju i oprócz nazwisk przypiętych do przedsięwzięcia scenarzystów na temat produkcji nie wiadomo nic więcej.

Źródła podają, że w najbliższych planach znajduje się również bezpośredni sequel „Szarego człowieka”, w którym w roli głównej ma powrócić Ryan Gosling. Za stworzenie skryptu do tego projektu odpowiadać ma scenarzysta Marvela Stephen McFeely.

Rzuć okiem na: Nic się nigdy nie dzieje w Nowym Raccoon City. Teaser serialu „Resident Evil” od Netfliksa

„Szary człowiek” – kiedy film zadebiutuje na Netfliksie?. Data premiery

Debiut „Szarego człowieka” w ofercie platformy streamingowej Netflix wyznaczony został na 22 lipca bieżącego roku.

Ana de Armas i Ryan Gosling w filmie Szary człowiek dla Netflix.jpg

Źródło: Screen Rant / Zdj. Netflix