
Lost In Time nie zwalnia, a wśród lutowych zapowiedzi wydawnictwa znajdziemy istotną na polskim rynku nowość.
Lutowe zapowiedzi Lost In Time
DSTLRY to powstałe w 2023 roku amerykańskie wydawnictwo komiksowe. Pierwsze polskie wydanie ich tytułu ukaże się z logo Lost In Time na okładce i będzie to „Somna” od Becky Cloonan i Tuli Lotay. Styl obu artystek jest zachwycający, a do tego warto wspomnieć, że ich dzieło zostało wyróżnione Nagrodą Eisnera. Szykuje się gorąca nowość i to nie tylko dlatego, że na jej kartach płoną stosy.
Za sprawą innej pozycji czytelnicy będą mogli wybrać się w czasy starożytne. „Cywilizacje: Kreta” zapowiada się jako interesująca opowieść o minojskim społeczeństwie matriarchalnym. Niemałe wrażenie wywołuje także warstwa wizualna, za którą odpowiada Carlos Gómez. W lutym do sprzedaży trafi również wydanie zbiorcze serii „Prorok”. Przykładowe plansze wyglądają dobrze, a całość sprawia wrażenie ciekawego podejścia do tematu postapokalipsy. Dzieło stworzone przez Mathieu Lauffraya będzie można nabyć w jednej z dwóch wersji okładek - standardowej i limitowanej. Poniżej możecie zapoznać się z opisami wydawcy.
„Somna”
Zdobywca nagrody Eisnera w 2024 roku w kategorii Najlepsza nowa seria!
Somna, osadzona w przerażających czasach polowań na czarownice, w angielskiej wiosce u progu XVII wieku, to opowieść o kobiecie, która uciekając z okowów purytańskiego świata, zatraca się w erotycznym, onirycznym koszmarze. Ingrid tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie z Rolandem, miejskim baliwem i łowcą czarownic, którego bez reszty pochłania oczyszczanie okolicy z „heretyków”. Po tym, jak ginie jeden z mieszkańców, wszyscy wokół zaczynają podejrzewać siebie nawzajem. Z wizjonerskich umysłów Becky Cloonan (znanej m.in. z serii By Chance or Providence i Wonder Woman) i Tuli Lotay (Barnstormers) zrodziło się sugestywne arcydzieło, czerpiące z hitów filmowych folk-horroru, takich jak Midsommar czy The Witch.
Somna przyciąga elementami opowieści historycznej, erotyką z udziałem sił nadprzyrodzonych, przenosząc czytelnika do świata, w którym namiętność przeplata się z duchowością. Rozpala zmysły i wzmaga apetyt na więcej.
Wydanie zawiera wszystkie trzy części serii, wzbogacone także o krótką historię z antologii Devil’s Cut oraz materiały dodatkowe.
„Cywilizacje: Kreta”
Kreta, około 1600 roku p.n.e.
Wyspa Thira, znana dziś jako Santoryn, była domem wspaniałej cywilizacji minojskiej ze społeczeństwem matriarchalnym, w którym kobiety, symbole świętości i życia, kierowały biegiem wydarzeń. Cywilizacja ta stanęła w obliczu jednego z najbardziej niszczycielskich kataklizmów w historii. W niniejszej opowieści ukazującej ludzką wytrwałość wobec majestatu przyrody starożytne prawdy oraz zaginione mity o postaciach w rodzaju Minosa, Ariadny czy Tezeusza i o tajemnicach, takich jak labirynt Minotaura, rezonują z tym, co ważne również w naszych czasach.
„Prorok”
W trakcie ekspedycji w Himalaje profesor Jack Stanton dokonuje odkrycia śladów starożytnej cywilizacji. Staje się ono inspiracją do napisania przez niego książki mającej zakwestionować całą koncepcję historii świata i ludzkości. Jedni widzą w nim największego odkrywcę początku trzeciego tysiąclecia, inni traktują go jak szarlatana. Lecz w dniu premiery Ante Genesem Stantona dochodzi do bardzo dziwnych wydarzeń. Najpierw ktoś próbuje autora zabić, następnie w sercu Manhattanu rozbija się ogromny tankowiec, a krótko potem Jack, przejeżdżając przez Most Brookliński, zostaje przeniesiony do innego świata… gdzie przyszłość ludzkości znajduje się wyłącznie w jego rękach. Czy zdoła przeciwstawić się chaosowi na skalę planetarną?
Prorok to postapokaliptyczna seria stworzona przez Mathieu Lauffraya przy współudziale Xaviera Dorisona, która umiejętnie łączy grozę z wątkami filozoficznymi oraz stawia pytanie o cenę ludzkiej ambicji.
Zdj. Lost In Time