Autorka „Titane” nawiązuje współpracę ze studiem A24. Jakie projekty otrzymamy?

A mówią, że nie ma związków idealnych... Francuska reżyserka i scenarzystka Julia Ducournau, która przed dwoma laty wyjechała z festiwalu w Cannes ze Złotą Palmą, związała się z amerykańską wytwórnią A24 („Midsommar”, „Wszystko wszędzie naraz”). Autorka „Titane” stworzy dla studia zarówno film, jak i serial.

Komunikat o współpracy między Ducournau a A24 przedostał się do sieci za sprawą jednej z informacji prasowych nadchodzącej edycji canneńskiej imprezy. Na ten moment nie znamy jeszcze żadnych szczegółów o zapowiedzianych projektach ani o etapie prac, na których się obecnie znajdują. W kontekście filmu doniesienie mówi jedynie o przedsięwzięciu pełnometrażowym.

Sprawdź też: Mia Goth powraca w ostatniej części trylogii slasherów. Gwiazda „X” na pierwszym kadrze z „MaXXXine”

Zanim Ducournau zaszokowała światową widownię body-horrorem „Titane”, do kin trafił równie doceniony film grozy pt. „Mięso” z 2016 roku. W tamtym projekcie Francuzka snuła historię wegetarianki, która po zmuszeniu do skosztowania surowego mięsa zamienia się w kanibalkę. W swym CV twórczyni ma także na koncie pracę nad serialem „Servant” dla platformy Apple TV+.

Źródło: World od Reel / Zdj. Nowe Horyzonty