Bane powraca do DC jako kobieta! Skąd wzięła się nowa bohaterka?

Któż nie zna Bane'a, latynoamerykańskiego mięśniaka, który łamie kręgosłupy jak zapałki? No więc w nowych komiksach DC dostajemy jego żeńskiego odpowiednika.

W najnowszym komiksie „The Joker #2”, nad którym pieczę sprawuje James Tynion IV, zostajemy przedstawieni kobiecie, która niezwykle dobrze reaguje na ulubiony przysmak Bane'a – toksynę Venom. Z bardzo krótkiej scenki dowiadujemy się, że celem antagonistki będzie Joker, a sama bohaterka założy maskę kultowego złoczyńcy. Kim jest tajemnicza kobieta i kto stoi za jej przemianą w Bane'a? Na odpowiedzi na te pytania jeszcze będziemy musieli trochę poczekać. 

Nie wiemy, kto odpowiada za przemianę wspomnianej bohaterki w Bane'a, ale do eksperymentów dochodzi na wyspie Santa Prisca, gdzie grupa mężczyzn noszących maski Bane'a próbuje stworzyć nową wersję kultowego przeciwnika Mrocznego Rycerza. Pierwotny Bane ostatni raz widziany był podczas ataku na Arkham Asylum, kiedy więźniom podana została dawka toksyny Jokera. To właśnie dlatego nowa bohaterka przejmująca miano Bane'a chce zemścić się na Księciu zbrodni.

Bane po raz pierwszy pojawił się w styczniu 1993 na łamach komiksu „Batman: Vengeance of Bane”. Najbardziej znany jest z serii „Knightfall”, gdzie jako jeden z nielicznych rozpracował, a następnie unieszkodliwił Batmana. Złoczyńca został również sportretowany w filmach „Batman i Robin” oraz „Mroczny Rycerz Powstaje”. Ostatnio mogliśmy go podziwiać na łamach komiksu BatmanToma Kinga z DC Odrodzenie.

Kobieca wersja Bane'a w komiksie The Joker #2

Źródło: Screenrant.com / ilustracja: DC