„Baymax!” – zobaczcie zwiastun spin-offu Wielkiej szóstki od Disneya

W sieci zadebiutowała zapowiedź serialu animowanego „Baymax!”, który jest spin-offem pełnometrażowej animacji z 2014 roku pt. „Wielka Szóstka”. Zobaczcie, jak prezentuje się zwiastun produkcji, której głównym bohaterem jest znany z pierwowzoru robot Baymax.

Baymax!” jest drugą, po serialu wydanym w 2017 roku, produkcją poszerzającą uniwersum Wielkiej Szóstki. Seria bazuje na komiksach z wydawnictwa Marvel Comics o tym samym tytule. Nadchodzący serial Disney+ przedstawi losy robota Baymaxa, który pracuje jako pielęgniarz w San Fransokyo.

Wielka Szóstka” została wyreżyserowana przez Dona Halla i Chrisa Williamsa na podstawie scenariusza Jordana Robertsa, Roberta L. Bairda i Daniela Gersona. Film okazał się natychmiastowym hitem i osiągnął ponad 650 milionów dolarów w globalnej kasie. Animacja okazała się również sukcesem krytycznym, zdobywając Oscara w kategorii Najlepszy film animowany.

Serial został opracowany przez twórcę filmowego pierwowzoru, Dana Halla. Dalsze szczegóły produkcji, takie jak liczba odcinków, obsada głosowa, scenarzyści i showrunnerzy nie zostały jeszcze ogłoszone. Disney ujawnił jednak przybliżoną datę premiery „Baymaxa!”. Spin-off ma zadebiutować latem 2022 roku.

Zdj. Disney