Brad Pitt chce być jak Tom Cruise. Zagra kierowcę Formuły 1 u twórcy filmu „Top Gun: Maverick”

Poznaliśmy dokładną datę startu zdjęć do niezatytułowanego jeszcze filmu o Formule 1 w reżyserii Josepha Kosinskiego („Top Gun: Maverick”). Prace na planie produkcji z Bradem Pittem w roli legendarnego kierowcy wyścigowego mają ruszyć już 7 lipca. Według raportu z serwisu Production List zdjęcia będą odbywały się w Los Angeles i Wielkiej Brytanii.

Przedsięwzięcie opowie historię legendarnego kierowcy wyścigowego, który wraca z emerytury, aby pełnić rolę mentora dla młodszego kierowcy i po raz ostatni zawalczyć o chwałę na torze jako jego partner z drużyny. W rolach głównych obok Pitta zobaczymy Damsona Idrisa („Snowfall”) oraz Kerry Condon („Duchy Inisherin”), która wcieli się w szefową zespołu technicznego.

Sprawdź też: WIELKI projekt Apple TV+ padł ofiarą strajku scenarzystów. Remake niemego klasyka nie powstanie

Scenariusz przygotował Ehren Kruger, z którym Kosinski współpracował przy sequelu „Top Guna”. Producentem widowiska jest Jerry Bruckheimer mający w swoim dorobku niezliczoną liczbę hitowych produkcji, z których można wymienić chociażby „Piratów z Karaibów”, „Skarb Narodów” czy „Bad Boys”. Dystrybucją filmu zajmie się Apple TV, które zapłaciło za film około 140 mln dolarów.

W projekt zaangażowany jest także legendarny brytyjski kierowca Lewis Hamilton. Twórcy chcą postawić na realizm i stworzyć widowisko, którego widzowie poczują się, jakby faktycznie siedzieli w bolidzie. Zespół filmowców będzie realizował zdjęcia m.in. podczas prawdziwego Grand Prix Wielkiej Brytanii, dzięki przenośnym kamerom o rozdzielczości 6K umieszczonym w pojazdach. 

Źródło: Production List / Zdj. Xavier Collin / Depositphotos.com