„Breathe” – Jennifer Hudson gwiazdą nowego survival thrillera. Mila Jovovich i raper Common w obsadzie

Jennifer Hudson („Dreamgirls”) może powoli szykować się do wejścia na plan nowego filmowego przedsięwzięcia. Ceniona piosenkarka i laureatka Oscara wystąpi w głównej roli survival thrillera pt. „Breathe”. Na ekranie partnerować jej będą m.in. Mila Jovovich („Piąty element”), raper Common („John Wick 2”) oraz Quvenzhané Walis („Bestie z południowych krain”). Udział w filmie negocjuje również Sam Worthington („Avatar”).

Po tym, jak Ziemia przestaje nadawać się do zamieszkania z powodu braku tlenu, Maya (Hudson) i jej córka Zora (Wallis) zmuszone są żyć pod ziemią, a krótkie wypady na powierzchnię umożliwia im jedynie supernowoczesny kombinezon tlenowy, wykonany przez męża Mayi, Dariusa, który rzekomo nie żyje. Na drodze bohaterek zjawia się tajemnicza para, która twierdzi, że zna Dariusa. Maya wpuszcza ich do swojego bunkra, ale czy może mieć pewność, że nieznajomi rzeczywiście są tymi, za których się podają?

Sprawdź też: Joffrey z „Gry o tron” na dobre wraca do aktorstwa? Jack Gleeson w obsadzie thrillera akcji z Liamem Neesonem

Stefon Bristol zajmie się reżyserią na podstawie scenariusza autorstwa Douga Simona („Demonic”), który znalazł się na słynnej Czarnej liście hollywoodzkich skryptów. Zdjęcia do filmu odbędą się latem tego roku w Pensylwanii. Producentami są Basil Iwanyk i Erica Lee z Thunder Road Films oraz Christian Mercuri z Capstone. Ruzanna Kegeyan z Capstone zajmuje się produkcją wykonawczą wraz z Davidem Haringiem, Esther Hornstein i Willem Flynnem.

Źródło: Variety / Zdj. Universal