Callum Turner wystąpi w dramacie o Olimpiadzie z 1936 roku. George Clooney współreżyseruje

Brytyjski aktor Callum Turner („Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”) otrzymał główną rolę w nadchodzącym widowisku „The Boys in the Boat” będącym adaptacją opartej na faktach, bestsellerowej powieści o tym samym tytule autorstwa Daniela Jamesa Browna.

Reżyserią ekranizacji powieści Browna zajmie się George Clooney wraz ze swym partnerem produkcyjnym Grantem Heslovem („Operacja Argo”), z którym prowadzą wytwórnię Smokehouse Pictures. Produkcja powstaje dla MGM, natomiast autorem scenariusza — po pierwszym drafcie według pióra Chrisa Weitza — jest Mark L. Smith („Zjawa”).

Film oparty na bestsellerowej powieści, której pełny tytuł to „The Boys in the Boat: Nine Americans and their Epic Quest for Gold at the 1936 Berlin Olympics” opowie triumfalną historię męskiej drużyny wioślarskiej Uniwersytetu Waszyngtońskiego, która zadziwiła świat, zdobywając złoto na Olimpiadzie w Berlinie w 1936 roku.

Clooney przymierzał się do wyprodukowania ekranizacji już od jakiegoś czasu i był bliski wyreżyserowania filmu w zeszłym roku, ale kiedy nadarzyła się okazja nakręcenia „The Tender Bar”, postanowił porzucić pomysł na jakiś czas. Warto przypomnieć, że jeszcze w 2011 roku roku prawa do adaptacji nabyła firma The Weinstein Company. Wówczas na reżysera produkcji mianowany był Kenneth Branagh

Źródło: deadline.com / Zdj. Warner Bros.