„Cud” – Florence Pugh na nowych fotkach z historycznego filmu od scenarzystki „Sukcesji”. Premiera w grudniu

Internet ozdobiły nowe fotosy z historycznego widowiska pt. „Cud”, w którym w roli głównej występuje Florence Pugh, gwiazda takich tytułów jak „Małe kobietki” czy „Midsommar. W biały dzień”. Ponadto poznaliśmy przybliżoną datę premiery filmu. Projekt według reżyserii Sebastiána Lelio („Fantastyczna kobieta”) zadebiutuje na Netfliksie tego grudnia.

Florence Pugh w nowym filmie historycznym. O czym opowie „Cud”?

Film oparty na powieści Emmy Donoghue („Pokój”) o tym samym tytule opowiada o losach Anny O'Donnell (w tej roli Pugh). Żyjąca w połowie XIX wieku bohaterka w ramach dobrowolnego aktu wiary decyduje się rezygnację ze spożywania posiłków. Z czasem protagonistka zaczyna przyciągać uwagę turystów i dziennikarzy, lecz gdy stan kobiety zaczyna się pogarszać, do obserwatorów dochodzi, że przyglądają się oni powolnemu samobójstwu

Oprócz Pugh w obsadzie filmu „Cud” są również: Tom Burke („Cormoran Strike”), Niamh Algar („Wychowane przez wilki”), Elaine Cassidy („Inni”), Kíla Lord Cassidy („Zabójcza portierka”), Toby Jones („Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”), Ciarán Hinds („Belfast”) oraz Dermot Crowley („Luther”). Scenariusz wraz z reżyserem sporządziła Alice Birch („Sukcesja”, „Normalni ludzie”), która wcześniej współpracowała z Pugh nad filmem „Lady M.” z 2016 roku.

Sprawdź też: Christian Bale na pierwszym zdjęciu z kostiumowego kryminału „The Pale Blue Eye” od reżysera „Poroża”. Kiedy premiera?

Zanim „Cud” trafi do oferty Netfliksa, produkcję będą mogli obejrzeć uczestnicy zbliżającego się festiwalu filmowego w Toronto, gdzie obraz będzie miał swą premierę już 13 września. Film w reżyserii Lelio trafi także do wybranych kin w listopadzie.

Florence Pugh w filmie Cud dla Netflix 1.jpg

Florence Pugh w filmie Cud dla Netflix 2.jpg

Florence Pugh w filmie Cud dla Netflix 3.jpg

Zdj. Netflix