„Cyberpunk: Edgerunners” – oto nowy zwiastun serialu anime Netfliksa osadzonego w świecie „Cyberpunk 2077”

Netflix udostępnił nowy oficjalny zwiastun serialu animowanego pt. „Cyberpunk: Edgerunners”, tym razem zmontowany przez japońską firmę Studio Trigger, jedną z najbardziej znanych wytwórni anime. Rzućcie okiem, jak prezentuje się nowa zapowiedź produkcji osadzonej w uniwersum głośnej gry od polskiego studia CD Projekt Red, czyli „Cyberpunk 2077”.

Night City w wersji anime. O czym opowie serial „Cyberpunk: Edgerunners”?

Opublikowany dziś zwiastun przedstawia nową drużynę edgerunnerów, w której znaleźli się: David, Maine, Dorio, Kiwi, Pilar, Rebecca, Lucy I inni. Serial „Cyberpunk: Edgerunners” zapowiadany jest jako  opowieść o dzieciaku z ulicy próbującym przetrwać w Night City – mieście przyszłości ogarniętym obsesją na punkcie technologii i modyfikacji ciała. Aby przeżyć, stawia wszystko na jedną kartę i postanawia zostać edgerunnerem, czyli jednym z nielegalnie działających najemników zwanych cyberpunkami.

Produkcją serialu zajęła się wspomniana wyżej firma CD Projekt RED. Showrunnerem i producentem wykonawczym jest Rafał Jaki („Wiedźmin 3: Dziki Gon”, „Cyberpunk 2077”), a w charakterze producentów wspierają go Satoru Homma, Bartosz Sztybor i Saya Elder. Za reżyserię odpowiada Hiroyuki Imaishi („Gurren Lagann”), zaś za adaptowany scenariusz odpowiedzialni są Yoshiki Usa („Promare”) i Masahiko Otsuka („Gwiezdne wojny: Wizje” – odcinek „Starzec”). 

Sprawdź też: Premiery Netflix na sierpień 2022 – „Sandman”, „Locke & Key” i „Kolejne 365 dni”

„Cyberpunk: Edgerunners” – kiedy premiera na Netflix? Ile będzie odcinków?

Serial „Cyberpunk: Edgerunners” zadebiutuje w ofercie Netfliksa we wrześniu tego roku. Na całość pierwszego sezonu produkcji złoży się 10 odcinków.

Źródło i zdj. Netflix