Czy to będzie nowy koreański hit Netfliksa? Mamy pełny zwiastun serialu „Black Knight”. Kiedy premiera?

Streamingowy gigant udostępnił pełnoprawny zwiastun koreańskiego serialu pt. „Black Knight”. Projekt jest adaptacją komiksu internetowego o tym samym tytule, który snuje dystopijną wizję świata w 2071 roku. Rzućcie okiem, jak zapowiada się produkcja zaplanowana na pierwszą połowę przyszłego miesiąca.

Będzie hit na miarę „Squid Game”? Oto serial sci-fi „Black Knight” od Netfliksa

W przyszłości powietrze jest tak zanieczyszczone, że oddychać można tylko w masce z respiratorem. Apokalipsę przetrwał 1% ludzkości, a na opustoszałych ziemiach Korei ustanowiono ścisłą stratyfikację społeczną. W nowym systemie kluczowa okazała się rola kuriera, do której aspirują wszyscy uchodźcy. Serial koncentruje się na jednym z nich — obdarzonym umiejętnościami bojowymi „5–8”.

Jako reżyser i scenarzysta projektem opiekuje się Cho Ui-seok. Obok obsadzonego w roli głównego Kim Woo-bina w adaptacji „Black Knighta” występują również m.in. E Som oraz Kang You-seok. Autorem internetowego pierwowzoru jest Lee Yoon-gyun.

Sprawdź też: „Czarne lustro” lada moment powróci na Netflix! Gwiazdor „Breaking Bad” w zwiastunie niepokojącej antologii

„Black Knight” – kiedy premiera serialu na Netfliksie?

Katastrofy klimatycznej w serialu „Black Knight” doświadczymy już 12 maja na Netfliksie.

Zdj. Netflix