Danielle Deadwyler z główną rolą w serialu sci-fi od J.J. Abramsa dla HBO

Poznaliśmy odtwórczynię głównej roli nadchodzącego serialu science fiction w reżyserii J.J. Abramsa, który powstaje dla HBO. W produkcji zatytułowanej „Demimonde” obsadzie przewodzić będzie Danielle Deadwyler, aktorka, którą kojarzyć możemy z takich produkcji jak „Zemsta rewolwerowca” czy „Watchmen”.

Serial „Demimonde” zapowiadany jest jako epickie, a zarazem intymne widowisko science fiction. Fabuła produkcji opowie historię kobiety, Olive Reed (Deadwyler), która zostaje rozdzielona od męża i córki w wyniku brutalnego wypadku naukowego. Wobec traumatycznych wydarzeń bohaterka musi rozwikłać spisek, aby ponownie połączyć się z rodziną, która zaginęła w mrocznym, odległym świecie.

Sprawdź też: J.K. Simmons i Sissy Spacek wędrują przez kosmos w pierwszym zwiastunie serialu „Night Sky”

Demimonde” jest produkowany przez firmę Abramsa Bad Robot Productions we współpracy z Warner Bros. Television i HBO. Platforma zamówiła serial jeszcze w 2018 roku, jednak produkcja poszła w odstawkę w związku z licznymi zobowiązaniami Abramsa, w tym pracą nad filmem „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Projekt jest obecnie w fazie preprodukcji.

Kira Snyder („Opowieść podręcznej”), Rand Ravich („Drugie życie”) i Far Shariat („Powrót do życia”) pełnią funkcję showrunnerów. Są oni producentami wykonawczymi wraz z Abramsem i Benem Stephensonem z Bad Robot. Rachel Rusch Rich jest współproducentem wykonawczym.

Źródło: Deadline / Zdj. Netflix