David Lowery rusza z nowym średniowiecznym fantasy! Film ma być duchowym sequelem „Zielonego Rycerza”

Oto informacja, której nikt się nie spodziewał. David Lowery wszedł na plan nowego, niezapowiedzianego wcześniej filmu. Twórca takich tytułów jak „Ghost Story” czy „Gentleman z rewolwerem” kręci kolejne średniowieczne fantasy, które ma być duchowym sequelem jego poprzedniego projektu, czyli „Zielonego Rycerza”.

Reżyser „Zielonego Rycerza” kręci nowy średniowieczny film fantasy

Informacją o rozpoczęciu zdjęć do filmu podzielił się na Instagramie stały współpracownik Lowery'ego, czyli operator Andrew Droz Palermo („Ghost Story”). Na ten moment szczegóły odnośnie przedsięwzięcia wciąż pozostają tajemnicą, aczkolwiek fotka ujawniła pełny tytuł produkcji. Brzmi on: „The Oak Thorn & The Old Rose of Love”.

Nazwa ta najprawdopodobniej oznacza, iż będzie to adaptacja prozy fantasy „The Rose and The Torn” z 2013 roku autorstwa Michaela J. Sullivana. Warto dodać, że książka ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Mag. W polskiej wersji językowej tytuł dzieła brzmi „Róża i cierń”. Powieść jest drugim z kolei tomem cyklu zatytułowanego „Kroniki Riyrii”.Informacje te nie zostały jednak potwierdzone przez wytwórnię A24, dla której powstaje projekt. 

Sprawdź też: Imprezy, narkotyki i...morderstwa. Slasher „Bodies, Bodies, Bodies” od A24 z drugim zwiastunem. Kiedy premiera?

David Lowery – co z aktorską wersją „Piotrusia Pana”?

Warto dodać, że wśród nadchodzących projektów reżysera znajduje się też aktorska wersja „Piotrusia Pana”, która powstaje dla platformy Disney+. Zdjęcia do widowiska pt. „Peter Pan & Wendy” zakończyły się w połowie ubiegłego roku, lecz od tamtej pory do mediów nie przedostało się zbyt wiele informacji odnośnie filmu. Przedsięwzięcie miało zadebiutować u streamera jeszcze tego roku, ale biorąc pod uwagę brak doniesień, całkiem prawdopodobne jest, że premiera zostanie przesunięta

ou026lfdwkb91.jpg

Źródło: Instagram / World of Reel / Wydawnictwo Mag / Zdj. A24 / Instagram