Disney znalazł nowego Kapitana Nemo. Shazad Latif z główną rolą w adaptacji Juliusza Verne'a

W zapowiedzianej wcześniej w tym roku przez Disney+ serialowej adaptacji powieści „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” wystąpi Shazad Latif („Star Trek: Discovery”). Brytyjski aktor wcieli się w postać kultowego Kapitana Nemo z powieści autorstwa Juliusza Verne'a.

Kapitan Nemo to enigmatyczny hinduski książę, który kradnie fantastyczną łódź podwodną Kompanii Wschodnioindyjskiej i wyrusza na poszukiwanie podmorskich przygódNemo pragnie zemścić się na ludziach, którzy odebrali mu wszystko i wyrusza w rejs na pokładzie zaawansowanej technologicznie łodzi Nautilus. Podczas walki z siłami wroga bohater odkrywa magiczny podwodny świat.

Dziesięcioczęściowy epicki serial live-action opowie nieprzedstawioną dotąd na ekranie historię powstania najbardziej kultowej postaci znanej z przygodowej powieści Juliusza Verne'a. Serial pod tytułem „Nautilus” wyprodukują dla platformy Disney+ firmy Moonriver TV i Seven Stories.

Reżyserią serialu zajmie się Michael Matthews („Miłość i potwory”), natomiast za przygotowanie scenariusza odpowiedzialny był James Dormer („Beowulf: Return to the Shieldlands”) pełniący także funkcję showrunnera.

Prace na planie serialu Disney+ mają wystartować na początku przyszłego roku.

Źródło: Deadline / Zdj. Paramount+