„Doppelgänger. Sobowtór” – zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Jana Holoubka. Kiedy premiera?

Padł ostatni klaps na planie filmu pt. „Doppelgänger. Sobowtór”, czyli najnowszego przedsięwzięcia według reżyserii Jana Holoubka, autora docenionego dramatu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Polska produkcja jest thrillerem psychologicznym osadzonym na przełomie lat 70. i 80. Jego akcja dzieje się po dwóch stronach żelaznej kurtyny.

Jakub Gierszał gra pierwsze skrzypce u Jana Holoubka. Fabuła filmu „Doppelgänger. Sobowtór

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film Holoubka przygląda się historii polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swą karierę szpiegowską. Główny bohater opowieści grany przez Jakuba Gierszała osiada we Francji, korzystając z komfortu i wolności, jakie oferował zamożny Zachód; wtapia się w lokalną społeczność w ramach działań wywiadowczych. W tle głównego wątku rozgrywa się „wielka historia” przełomu dekad - wydarzenia Sierpnia '80, mroczne lata stanu wojennego i w końcu czas transformacji.

Sprawdź też: Dawid Ogrodnik zagrał księdza Jana Kaczkowskiego. Pierwszy zwiastun i nowe zdjęcia z filmu „Johnny”

„Doppelgänger. Sobowtór” – obsada i twórcy polskiego thrillera szpiegowskiego

Oprócz Gierszała w międzynarodowej obsadzie filmu „Doppelgänger. Sobowtór” znajdują się również m.in. Andrzej Seweryn, Wiktoria Gorodeckaja, Katarzyna Herman, Sławomira Łozińska, Emily Kusche, Tomasz Schuchardt, Nathalie Richard, Joachim Raaf oraz Jessica McIntyre.

Scenariusz sporządził Andrzej Gołda, autor skryptów do takich projektów jak „Pan T”., „Ach śpij kochanie” czy wspomniany wyżej „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Film jest produkowany przez TVN, współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, zaś dystrybutorem projektu jest Next Film.

Rzuć okiem na: Orły 2022: „Aida” bezkonkurencyjna w tym roku – znamy laureatów polskich nagród

Gdzie kręcono film „Doppelgänger. Sobowtór”? Kiedy premiera?

Zdjęcia do filmu były realizowane m.in. w Warszawie, Rydze, Wrocławiu, Trójmieście, Bydgoszczy oraz Toruniu. Premierę filmu zaplanowano na przyszły rok.

Źródło: PISF / Zdj. Miłosz Zieliński / Wirtualny Toruń