Drugi sezon serialu „Cień i kość” na Netfliksie najszybciej w 2023 roku

Wygląda na to, że fani serialu opartego na bestsellerowym cyklu powieści dla młodzieży stworzonym przez Leigh Bardugo będą musieli poczekać jeszcze trochę na premierę drugiej serii

Drugi sezon produkcji Netfliksa jest obecnie na etapie przedprodukcyjnym, a zdjęcia do niego mają się rozpocząć dopiero w ostatnim tygodniu listopada. Skutkiem takiego przebiegu prac jest przedłużony brak premiery, na którą najprawdopodobniej będziemy musieli poczekać aż do 2023 roku

Na drugi sezon serialu złoży się osiem godzinnych odcinków. Jego stworzeniem ponownie zajmie się Eric Heisserer, showrunner, producent wykonawczy i scenarzysta pierwszej serii. Przedłużenie produkcji na drugi sezon, które miało miejsce w lipcu bieżącego roku, jest wynikiem dobrej oglądalności serii pierwszej.

Obecnie nie ma jeszcze oficjalnej daty rozpoczęcia zdjęć, ale najnowsze źródła podają, że rozpoczęcie prac na planie ma nastąpić w ostatnim tygodniu listopada. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że odtwórcy głównych ról są obecnie zajęci innymi projektami.

Po rozpoczęciu produkcji w listopadzie można założyć, że zajmie ona co najmniej sześć miesięcy, co oznacza, że zdjęcia zakończą się w połowie czerwca 2022 roku. Biorąc pod uwagę postprodukcję, przewidywalną datą ukończenia projektu jest grudzień 2022 roku. Zatem data emisji drugiej serii na Netfliksie przypada najwcześniej na pierwszą połowę roku 2023.

Serial „Cień i kość”, na podstawie bestsellerowej serii powieści o Uniwersum Griszów, jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Główne role w serialu zagrali: Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey) i Ben Barnes (Generał Kirigan).

Źródło: moviesr.net / Zdj. Netflix