„Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” – zobaczcie zwiastun polskiego filmu science fiction

Dystrybutor Velvet Spoon podzielił się zwiastunem produkcji pt. „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę”, czyli najnowszego filmu science fiction rodem z Polski. Sprawdźcie, jak zapowiada się obraz wyreżyserowany przez Michała Krzywickiego, autora thrillera „Diversion End” z 2017 roku.

„Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” – o czym opowiada nowy polski film science fiction?

Polska, rok 2026. Osoby skazane za ciężkie przestępstwa poddaje się automacji. Goli im się głowy, a na szyjach zapina obroże, które regularnie wstrzykują do organizmu odurzającą substancję otępiającą zmysły. Więźniowie bezpowrotnie tracą wszystkie wspomnienia, a następnie są poddawani szkoleniom do prac niewymagających zaangażowania intelektualnego. Zautomatyzowane w ten sposób jednostki państwo wykorzystuje niewolniczo do prac społecznych lub wypożycza prywatnym przedsiębiorcom za opłatą.

Tymczasem były aktywista na znak protestu ogłasza swoje samobójstwo, które zamierza popełnić na żywo w internecie, w Sylwestra. Chce tym samym w ostateczny sposób przeciwstawić się wprowadzonemu w Polsce reżimowi. Dzień wcześniej znajduje w śmieciach porzuconą niewolnicę, co powstrzymuje go przed zakończeniem swojego życia i uwalnia lawinę nieprzewidzianych zdarzeń.

Sprawdź też: Padł pierwszy klaps na planie polskiego filmu „Ryfka” od reżysera „Teściów”. W roli głównej córka Borysa Szyca

Science fiction rodem z Polski. Obsada i premiera filmu „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę”

Reżyser Michał Krzywicki jest również współautorem scenariusza do filmu oraz odtwórcą jednej z ról głównych. Skrypt powstał we współpracy z Dagmarą Brodziak, odtwórczynią głównej roli żeńskiej. Na ekranie partnerują im m.in. Marek Kalita, Philippe Tłokiński, Mateusz Trzmiel, Marek Dyjak oraz Weronika Humaj. Projekt był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Koproducentem jest Telewizja Polska.

Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” zadebiutuje w polskich kinach 24 czerwca

Może zainteresuje Cię: Polacy opowiadają w filmie historię podwodnego okrętu O.R.P. „Orzeł”. Pierwsze zdjęcia i obsada

Źródło: Velvet Spoon / Zdj. Beata Bieńkowska / Velvet Spoon