Emilio Estevez nie powróci w drugim sezonie „Potężnych Kaczorów”

Emilio Estevez („Klub winowajców”, „Komornicy”) stracił swą rolę w nowej serii „Potężnych Kaczorów”, która jest kontynuacją popularnej franczyzy filmów familijnych Disneya z lat 90. 

Gwiazdor kina lat 80. i 90. nie powróci jako kultowy już Gordon Bombay. Według doniesień medialnych aktor miał kilkukrotnie odmówić szczepionki przeciwko COVID-19, co spotkało się z niezadowoleniem producentów, jak i naruszeniem zasad pracy na planie narzuconych przez należące do Disneya ABC Signature.

Źródła podają, iż Estevez, poprzez swoich przedstawicieli, odmówił zapewnienia, że będzie przestrzegał zasad. W związku z tym doszło do konfliktu już w trakcie pisania skryptu do 2. sezonu i planowanego rozpoczęcia produkcji na początku 2022 roku. Studio zdecydowało się nie korzystać z usług aktora, a scenariusz ma zostać odpowiednio zmieniony, by kontynuować fabułę bez udziału jego postaci. Inną wersję wydarzeń podają przedstawiciele Esteveza, którzy utrzymują, że powodem zakończenia współpracy były różnice kreatywne

W „Potężnych Kaczorach: Sezonie na zmiany” 12-letni Evan (Brady Noon) zostaje wyrzucony z tytułowej drużyny hokejowej. Po tym wydarzeniu jego mama postanawia założyć własny zespół. Do serii wrócił twórca, scenarzysta i producent wykonawczy wszystkich trzech oryginalnych filmów, Steve Brill. Showrunnerami „Game Changers” są Josh Goldsmith i Cathy Yuspa („The King of Queens”). 

Źródło: Deadline / Zdj. Disney