„Ferryman” – gwiazdor „Enoli Holmes” z główną rolą w epickim filmie fantasy

Angielski aktor Louis Partridge, najlepiej znany z roli Tewkesbury'ego z hitowego filmu Netflixa pt. „Enola Holmes” otrzymał główną rolę w nadchodzącym epickim filmie fantastycznymFerryman”.

Film powstaje na bazie popularnej trylogii książek z gatunku Young Adult autorstwa szkockiej pisarki Claire McFall. Produkcją „Ferryman” zajmie się amerykańska wytwórnia filmowa Legendary Entertainment. Brytyjska scenarzystka Kelly Marcel („Ratując pana Banksa”, „Venom”) zajmie się produkcją, reżyserią, a także napisaniem scenariusza.

Czerpiąc inspirację ze starożytnej mitologii greckiej, „Ferryman” śledzi losy Tristana, tajemniczej istoty, której zadaniem jest przeprowadzanie odchodzących dusz przez limbo i w zaświaty. Kiedy pociąg ulega katastrofie w północnej Szkocji, spotyka on Dylan, młodą kobietę walczącą z losem. Podczas gdy obowiązkiem Tristana jest ochrona Dylan przed nadciągającą ciemnością, jego zadanie i ich podróż stają się coraz bardziej niebezpieczne, gdy para zakochuje się w sobie.

Ferryman” został pierwotnie wydany w Wielkiej Brytanii przez Templar w 2013 roku, zdobywając nagrodę Scottish Teen Book Award. W naszym kraju powieść została wydana w 2019 roku pod tytułem „Przewoźnik” nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka

Źródło: deadline.com / Zdj. Netflix