„Futurama” – odtwórca roli Bendera wyjaśnia dlaczego nie ma go w obsadzie. Aktor domaga się podwyżek dla całej ekipy

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was o wznowieniu serialu animowanego pt. „Futurama” na kolejny, nowy sezon, który zaplanowany został na 2023 rok. Wraz z informacją o powrocie kultowej produkcji, dowiedzieliśmy się, że jeden z najważniejszych członków obsady (John DiMaggio, czyli ekranowy Bender) nie jest obecny w ekipie. Aktor podzielił się obszernym wpisem na Twitterze, w którym wyjaśnił, dlaczego nie ma go na liście ekipy aktorskiej. 

Wraz z serialem do produkcji mają wrócić niemal wszyscy pierwotni członkowie ekipy, wśród których znaleźli się m.in. Billy WestKatey SagalTress MacNeilleMaurice LaMarcheLauren TomPhil LaMarr oraz David Herman. Udział DiMaggio wciąż stoi pod znakiem zapytania. Wcześniej wiedzieliśmy jedynie, że powodem braku aktora jest brak porozumienia negocjacjach ze studiem 20th Television Animation. Teraz, dzięki wpisowi artysty, dowiedzieliśmy się więcej szczegółów

We fragmencie opublikowanego przez DiMaggio tekstu czytamy:

Żeby było jasne, nie uważam, że tylko ja zasługuję na większe wynagrodzenie, uważam, że cała obsada też na to zasługuje. Negocjacje są naturalną częścią pracy w show-biznesie. Każdy ma inną strategię i inne granice i swoją „cenę”. Niektórzy przyjmują oferty, inni trzymają się twardo swojej pozycji. Bender jest częścią mojej duszy i żadna rzecz, która się z tym wiąże, nie jest efektem braku szacunku dla fanów czy mojej rodziny Futuramy. Tu chodzi o szacunek do samego siebie. I szczerze mówiąc, jestem zmęczony przemysłem, który stał się zbyt korporacyjny i nadmiernie wykorzystuje czas i talent artystów.

Sprawdźcie też: Szykujcie swoje żołądki. Animowany spin-off serialu „The Boys” z otrzymał kolejną szaloną zapowiedź

Fani „Futuramy” w znacznej mierze zdają się sympatyzować z podejściem DiMaggio i wspierają stanowisko aktora w mediach społecznościowych. Na ten moment los artysty wciąż pozostaje nierozstrzygnięty. Gdy informacja o powrocie produkcji pojawiła się po raz pierwszy, obie strony oficjalnie stały po stronie obopólnego porozumienia. Teraz kiedy wiadomo, że negocjacje dotyczyć mogą nie tylko jednego członka ekipy, ale wielu, sytuacja może okazać się niekorzystna dla odtwórcy roli Bendera

Futurama” koncentruje się na życiu Philipa Fry'a25-letniego dostawcy pizzy, który przypadkowo zamraża się 31 grudnia 1999 roku i budzi się 1000 lat później z nowym startem w życie i nową grupą przyjaciół. W grupie jego znajomych znajduje się Leelasurowa, lecz urocza jednooka mutantka oraz Bender, robot, który lubi nadmiernie spożywać alkohol, palić cygara i kraść wszystko, co tylko da się ukraść. Za stworzenie „Futuramy” odpowiada Matt Groening, filmowiec mający na swoim koncie takie tytuły, jak „Simpsonowie” czy „Rozczarowani”.

Źródło: Twitter / Zdj. 20th Television