Gutek Film pokaże hit tegorocznego festiwalu w Cannes. Jakie tytuły trafią do polskich kin?

Dystrybutor Gutek Film wprowadzi do naszych kin tegorocznego faworyta w wyścigu o Złotą Palmę. Mowa tu o filmie „Strefa interesów” w reżyserii Jonathana Glazera („Pod skórą”), który znalazł się na językach wszystkich obecnych na Lazurowym Wybrzeżu. Projekt jest brytyjsko-polsko-amerykańską koprodukcją.

Czy ten film sięgnie po Złotą Palmę? „Strefa interesów” zmierza do polskich kin

Film inspirowany motywami powieści Martin Amis o tym samym tytule rozgrywa się w realiach II wojny światowej. Fabuła koncentruje się na losach komendanta Auschwitz-Birkenau Rudolfa Hössa oraz jego żony Hedwigi, którzy próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu koncentracyjnego.

To pierwszy film Glazera w Konkursie Głównym w Cannes, i jego powrót na wielki ekran po dekadzie przerwy. W obsadzie zobaczymy m.in. Sandrę Hüller („Toni Erdmann”) oraz Christiana Friedela („Biała wstążka”). Brytyjskim producentem jest James Wilson (Two Wolves Films), po stronie polskiej za film odpowiada Ewa Puszczyńska (Extreme Emotions), producentka takich filmów jak „Ida” i „Zimna wojna”. Autorem zdjęć powstałych w naszym kraju jest Łukasz Żal („Zimna wojna”).

Sprawdź też: Pierwsza duża transakcja tegorocznego festiwalu w Cannes. Netflix płaci miliony za prawa do filmu twórcy „Carol”

Oprócz chwalonej przez krytykę „Strefy interesów” (100% na Rotten Tomatoes po 33 opublikowanych recenzjach) Gutek Film na również zamiar wprowadzić do naszych kin takie tytuły jak docenione na Berlinale „20 000 gatunków pszczół” w reżyserii Estibaliz Urresoli Solaguren oraz melodramatyczne „Przejścia” z Franzem Rogowskim, Benem Whishawem i Adele Exarchopoulos w rolach głównych. Reżyserem drugiego z projektów jest Ira Sachs („Miłość jest zagadką”).

O dokładnych planach festiwalowo-dystrybucyjnych „Strefy interesów” dystrybutor informować będzie po festiwalu w Cannes. Pozostałe tytuły wymienione w artykule znalazły się już w programie tegorocznych Nowych Horyzontów.

Źródło: Gutek Film / Rotten Tomatoes / Zdj. Gutek Film