Gutek Film wprowadzi do naszych kin kolejny hit od A24. Według krytyków to „najlepszy film roku"

Gutek Film zaprezentował polski zwiastun i datę premiery romantycznego dramatu pt. „Poprzednie życie” w reżyserii debiutującej w pełnym metrażu Celine Song. Projekt, który okazał się jednym z hitów minionej edycji prestiżowego festiwalu filmowego Sundance, zadebiutuje na ekranach naszych kin tej jesieni. Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po tym tytule.

Czy to będzie „najlepszy film roku”? Mamy polski zwiastun „Poprzedniego życia”

Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach.

Zdaniem dziennikarzy „Poprzednie życie” przywołuje ducha trylogii „Before” Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Swój debiut, kolejny przebój od kultowego już studia A24, okrzyknięty przez amerykańską krytykę „najlepszym filmem roku”, Song osnuła wokół własnych wspomnień

Sprawdź też: Gutek Film wprowadzi do naszych kin zwycięzców z festiwalu w Cannes. Oto filmy, które zobaczymy w Polsce

Poprzednie życie” poznać będzie można w polskich kinach już od 22 września. Po podboju festiwalu Sundance i oficjalnej premierze kinowej w USA film Song może poszczycić się znakomitym wynikiem w serwisie Rotten Tomatoes. Na ten moment rezultat zatrzymał się na 97% pozytywnych not od krytyków i 92% ze strony widzów. 

Źródło: Gutek Film / Rotten Tomatoes / Zdj. Gutek Film