Gwiazda „Wednesday” zagra w adaptacji książki „Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki”

Poznaliśmy główną gwiazdę adaptacji książki „Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki”. Główną rolę w produkcji przenoszącej na ekran literacki bestseller Holly Jackson zagra Emma Myers, czyli ekranowa Enid Sinclair z popularnego serialu „Wednesday” od Netfliksa.

Ekranizacja pierwszego tomu z cyklu popularnych kryminałów young adult powstaje dla BBC w formie serialu. Literacki pierwowzór projektu ukazał się na naszym rynku wydawniczym nakładem Zielonej Sowy. Tak oto przedstawia się fragment oficjalnego opisu powieści.

Pięć lat temu uczennica Andie Bell została zamordowana przez swojego chłopaka - Sala Singha. Policja wie, że to był on. Wszyscy w mieście to wiedzą. Ale dorastająca w tym samym miasteczku Pippa Fitz-Amobi nie jest tego taka pewna. Kiedy wybiera tę sprawę jako temat swojego ostatniego rocznego projektu w szkole, zaczyna odkrywać tajemnice, które ktoś w mieście desperacko chce pozostawić w ukryciu. 

Sprawdź też: „Asteroid City” – recenzja filmu. Pustynne życie z Wesem Andersonem

Obok Myers w głównej roli męskiej w serialu zobaczymy debiutującego w tak dużym projekcie Zaina Iqbala. Scenariusz na podstawie „Przewodnika po zbrodni według grzecznej dziewczynki” napisze Poppy Cogan („Chloe”). Na stanowisku reżyserki znalazła się z kolei Dolly Wells („Drakula”). Firmą produkcyjną jest Moonage Pictures („Obsesja”).

Emma Myers jako Enid Sinclair w serialu „Wednesday” 

Emma Myers w serialu Wednesday za Netflix.jpg

Źródło: Deadline / Zielona Sowa / Zdj. Netflix