„Heart of Stone” – Gwiazda Bollywood obok Gal Gadot i Jamiego Dornana w szpiegowskim thrillerze Netfliksa

Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was o rozpoczęciu prac nad szpiegowskim thrillerem Netfliksa „Heart of Stone”, którego gwiazdą jest Gal Gadot. Od tamtego czasu w mediach pojawiła się informacja o dołączeniu do produkcji gwiazdy Bollywood, Alii Bhatt. Dla urodzonej w Mumbaju aktorki będzie to anglojęzyczny debiut w kinie hollywoodzkim.

 Co wiemy o filmie „Heart of Stone”? Netflix skrupulatnie planuje kolejny hit

Pomimo zainicjowania prac na planie produkcji, wciąż niewiele wiadomo na temat szczegółów planowanego hitu streamingowego giganta. Obraz ma być pierwszą częścią zapowiadanej od jakiegoś czasu nowej franczyzy kina szpiegowskiego Netfliksa i czymś w rodzaju żeńskiego odpowiednika, takich cyklów, jak „Mission: Impossible” czy „James Bond”.

Oprócz Gadot w obsadzie „Heart of Stone” znajduje się również irlandzki aktor Jamie Dornan, którego możemy obecnie podziwiać na ekranie w filmie Kennetha Branagha pt. „Belfast”. Tom Harper („Siła marzeń”) zajmuje się reżyserią filmu na podstawie scenariusza Grega Rucki („The Old Guard”) i Allison Schroeder („Krzysiu, gdzie jesteś?”).

Może zainteresuje Was: Netflix udostępnia za darmo nominowany do Oscara dokument „Zima w ogniu” o Euromajdanie w Ukrainie

Nie trudno dziwić się pokładanym przez Netfliksa nadziejom w „Heart of Stone”, biorąc pod uwagę gigantyczny sukces poprzedniej współpracy Gadot ze streamerem, do której doszło za sprawą „Czerwonej noty”. Obraz, który zadebiutował na platformie na początku listopada ubiegłego roku stał się jednym z największych hitów w historii streamingowego giganta.

Produkcją „Heart of Stone”,zajmują się David Ellison, Dana Goldberg i Don Granger z wytwórni Skydance, Bonnie Curtis i Julie Lynn z Mockingbird oraz Gadot i Jaron Varsano z Pilot Wave. Harper, Rucka i Patty Whitcherproducentami wykonawczymi.

Sprawdźcie też: Premiery Netflix na marzec 2022 – kompletna lista filmów i seriali

Kim jest Alia Bhatt? Kariera, sukcesy i dokonania aktorki

Alia Bhatt for Khaleej Times.jpg

Dołączenie do ekipy aktorskiej Alii Bhatt, która święci sukcesy w kinie Bollywoodu jest wyraźnym sygnałem Netfliksa na chęć dotarcia do jeszcze większej widowni. Aktorka będąca obecnie jedną z największych kobiecych gwiazd w hinduskim przemyśle filmowym wzięła ostatnimi czasy udział w takich produkcjach, jak „Gangubai Kathiawadi” (największe nieświąteczne otwarcie dla filmu bollywoodzkiego od początku pandemii) czy „Gully Boy” (premiera na Berlinale w 2019 roku i hinduski kandydat do Oscara)

Bhatt urodziła się w 1993 roku i jest hindusko-brytyjską aktorką, która zdążyła już zdobyć cztery Nagrody Filmfare, najstarsze i najbardziej szanowane wyróżnienia w świecie Bollywoodu, które są w tamtym kraju odpowiednikiem Oscarów. Bhatt pochodzi z aktorskiej rodziny, a od czasu jej debiutu w 2012 roku wystąpiła w ok. dwudzistu produkcjach filmowych. Oprócz aktorstwa zajmuje się równie śpiewem.

Źródło: Deadline / Hindustan Times / Zdj. Pen India Limited / Khaleej Times