Horror Obecność doczeka się spin-offu

Jak donosi portal Comicbook, trwają pracę nad spin-offem horroru Obecność. Film będzie nosił tytuł The Nun i wejdzie do kin w przyszłym roku. 

Centralną postacią w produkcji będzie demoniczna zakonnica, którą mogliśmy zobaczyć w Obecności 2. Oprócz niej głównym bohaterem będzie ksiądz, który spróbuje ustalić przyczyny jej śmierci. Scenarzysta filmu, Gary Dauberman w następujący sposób tłumaczy motywy jego powstawania: 

When [The Conjuring director] James [Wan] and I sat down, and we talked story, we wanted to be a little bit more of a mission-based movie. We wanted to give a little bit of an action-adventure flavor to it, rather than just someone moving into a house and something creepy happens. We wanted something very atmospheric, very moody.

Kiedy James (reżyser Obecności) i ja zaczęliśmy dyskutować o historii z założenia chcieliśmy, by była to produkcja nieco bardziej bazujący na schemacie znanym z filmów przygodowych. Tym razem chcemy stworzyć coś w klimatach action-adventure, a nie tylko pokazać jak ktoś chodzi po domu, w którym dzieje się coś strasznego. Chcemy, by był to film bardzo klimatyczny i nastrojowy.

W sieci pojawił się też kilkuminutowy materiał wideo, który podsumowuje całą serię Obecność. Około minuty 4:09, możemy na nim zobaczyć również sceny z nadchodzącego The Nun. 

Premierę The Nun zapowiedziano na 19 czerwca 2018 roku. W obsadzie znajdują się między innymi: Taissa Farmiga, Demian Bichir, Charlotte Hope i Bonnie Aarons. Za kamerą stanął Corin Hardy. 

źródło: comicbook.com / New Line Cinema