Idris Elba na pierwszych zdjęciach z filmowej kontynuacji „Luthera”. Mamy nowe informacje dotyczące fabuły

Od momentu rozpoczęcia zdjęć do filmowej kontynuacji serialu „Luther” w listopadzie ubiegłego roku, do mediów nie przedostawało się zbyt wiele informacji na temat przedsięwzięcia. Zmieniło się to dziś, gdyż za pośrednictwem magazynu Empire do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z projektu. Powracający do roli Idris Elba zdradził też nieco informacji o pełnometrażowym „Lutherze”.

Idris Elba powraca po raz szósty jako „Luther”. Pierwsze zdjęcia z filmu Netfliksa

Serialowy „Luther” rozpoczął swą emisję na BBC jeszcze w 2010 roku. Cykl poświęcony inspektorowi londyńskiej policji autorstwa Neila Crossa łącznie doczekał się pięciu sezonów, z których ostatni trafił do widzów przed trzema laty. Dziś przybliżyliśmy się o krok do powrotu Johna Luthera za sprawą zdjęć uchylających rąbka tajemnicy w kwestii nowej przygody protagonisty.

W powstającym dla Netfliksa filmie pełnometrażowym Luther zmieni swe otoczenie. Jak możemy zauważyć na pierwszym ze zdjęć, tłoczne ulice brytyjskiej metropolii ustąpiły naturalnemu zimowego pejzażowi. Fabuła projektu będzie bowiem miała miejsce z dala od Londynu. Co na ten temat ma do powiedzenia Elba?

Naprawdę odkrywamy tutaj nowe warstwy, ponieważ mieliśmy czas i skalę, aby to zrobić. To dało Neilowi [Crossowi] dużo więcej przestrzeni do zabawy w kwestii tego, gdzie można zabrać bohatera, w jaki sposób można go tam zabrać, i jaki to jest krajobraz. Wykraczamy poza zapyziałe ulice Londynu i to jest świetne. Czuję się jakbyśmy wchodzili w inne życie Luthera. 

Sprawdź też: Reżyser „Historii małżeńskiej” powraca z nowym filmem. Zobaczcie zwiastun „Białego szumu” z główną rolą Adama Drivera

W dalszej części artykułu z Empire możemy dowiedzieć się również o charakterystyce filmu i przeniesieniu mrocznego tonu znanego z serialu na realia pełnego metrażu

Takie przejście z telewizji do filmu jest naprawdę niebezpieczne, bo w grę wchodzi dużo pieniędzy, przez co charakterystyka serii może się zmienić. Chciałem się upewnić, że nawet jeśli mamy większy budżet, nie zniekształcimy zbytnio parametrów „Luthera”. Będzie więcej akcji. Będzie większa stawka. Ale scen takich jak ta z człowiekiem spod łóżka się nie pozbędziemy.

FilmowegoLuthera” reżyseruje Jamie Payne („Alienista”, „Inwazja”) według scenariusza, który sporządził Cross. Obok Elby na ekranie mają pojawić się Andy Serkis („Czarna Pantera”, „Władca Pierścieni”) oraz Cynthia Erivo („Outsider”, „Pinokio”). Data premiery filmu jest jeszcze nieznana.

Rzuć okiem na: Twórcy „1899” popełnili plagiat? Na nieuczciwe posunięcie Netfliksa wskazuje autorka komiksu „Black Silence”

Idris Elba jako John Luther na zdjęciu z filmu Luther dla Netflix i BBC.jpg

Kadr z filmu Luther dla Netflix i BBC Idris Elba.jpg

Zdj. BBC / Empire