„IO” – nowy film Jerzego Skolimowskiego z oficjalnym zwiastunem. Kiedy premiera w polskich kinach?

Gutek Film podzielił się oficjalnym zwiastunem filmu „IO”, czyli najnowszej produkcji w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, cenionego na całym świecie twórcy, który wsławił się takimi tytułami jak „Fucha”, „Essential Killing” czy nagrodzony Złotym Niedźwiedziem „Start” z 1967 roku. Sprawdźcie jak prezentuje się kolejny projekt polskiego filmowca, którego głównym bohaterem jest... osioł.

Nowy film Jerzego Skolimowskiego. Fabuła i obsada „IO

Podróż, w jaką w „IO” zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. To portret zbiorowy, który nie traci z oczu pojedynczej mrówki, łączy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne. Swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla.

Nowy film reżysera stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Obraz Skolimowskiego jest kolejnym, przy którym twórca współpracował z legendarnym producentem, Jeremym Thomasem („Nagi lunch”, „Tylko kochankowie przeżyją”). Za zdjęcia do „IO” odpowiada operator Michał Dymek, muzykę skomponował Paweł Mykietyn, zaś w podróży osiołkowi towarzyszą m.in. Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz, Tomasz Organek i Isabelle Huppert.

Sprawdź też: Zobaczcie zwiastun nowego filmu reżysera „Makbeta” i „Assassin's Creed”. O czym opowie „Nitram”?

„IO” –  kiedy premiera nowego filmu Skolimowskiego?

IO” zadebiutuje na ekranach polskich kin dokładnie 30 września

Źródło i zdj. Gutek Film