Ironheart zadebiutuje w MCU wcześniej. Dominique Thorne w obsadzie sequela „Czarnej Pantery”

W jednym z wywiadów promujących nadchodzące widowisko Marvela „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”, prezes wytwórni Kevin Feige ogłosił, iż Dominique Thorne będzie częścią obsady drugiej części solowych przygód „Czarnej Pantery”. Oznacza to, że postać znana z komiksów jako Riri Williams pojawi się w MCU wcześniej niż przewidywano.

Wśród ogłoszonych w grudniu zeszłego roku projektów Marvel Studios dla Disney Plus znalazł się serial o tytule „Ironheart”, który opowiedzieć ma historię genialnej Riri Williams, dziewczyny działającej pod pseudonimem Ironheart, która w komiksach zastąpiła Iron Mana. Wówczas nie podano przewidywalnej premiery produkcji na platformie streamingowej Disneya, lecz wygląda na to, że fani Marvela będą mogli poznać Ironheart nieco wcześniej, gdyż „Czarna Pantera: Wakanda Forever” zapowiedziana jest na 8 lipca 2022 roku.

We wspomnianym wywiadzie Feige odniósł się do tej sytuacji w następujący sposób:

Jesteśmy w trakcie kręcenia „Black Panther: Wakanda Forever”, a jeśli chodzi o postać Riri Williams, to zobaczycie ją najpierw w tym filmie. Wydaje mi się, że w tym tygodniu rozpoczęła zdjęcia, przed wejściem na plan serialu Ironheart.

Riri Williams jest kilkunastoletnią studentką MIT zajmującą się inżynierią, która odtworzyła zbroję Iron Mana. Niezwykłe umiejętności Riri zwróciły uwagę Tony'ego Starka, który zachęcił ją do zostania superbohaterką. Ostatecznie Riri zaczęła funkcjonować w świecie Marvela pod pseudonimem Ironheart i zastąpiła Iron Mana.

W komiksach Riri Williams debiutowała w 2016 roku. Do życia powołał ją scenarzysta Brian Michael Bendis i rysownik Mike Deodato.  Serialowe przygody Ironheart mają trafić na platformę Disney Plus w 2022 roku.

Film „Czarna Pantera: Wakanda Forever” niedawno rozpoczął produkcję w Atlancie. Ryan Coogler powrócił do reżyserii, po ogromnym sukcesie pierwszej części z 2018 roku. Do obsady powrócić mają Letitia Wright, Angela Bassett, Danai Gurira, Florence Kasumba, Daniel KaluuyaWinston Duke, Lupita Nyong'o i Martin Freeman. Na ten moment wciąż nie wiadomo kto zastąpi Chadwicka Bosemana w tytułowej roli Czarnej Pantery.

Film ma wejść na ekrany 8 lipca 2022 roku. Data premiery serialu „Ironheart” jest wciąż nieznana. 

Źródło: comicbook.com / Zdj. Marvel