Jakie komiksy powinno wydać  Non Stop Comics?

Czekając na kolejne zapowiedzi komiksów, jakie Non Stop Comics planuje wydać, w naszym kraju prezentujemy Wam listę, powiedzmy 5 tytułów, których wydanie powinna, chociaż rozważyć wydawnictwo z Katowic. Tak się złożyło, że akurat wszystkie z nich w oryginale wydało Image Comics.

1. Deadly Class

Na pierwszy ogień niech pójdzie Deadly Class komiks o, którym coraz więcej się słyszy w kontekście aktorskiego serialu będącego jego adaptacją. Jego producentami zostali bracia Joe oraz Anthony Russo, których fanom Marvela chyba przedstawiać nie trzeba. Wracając do krótkiego omówienia Deadly Class, to historia ta dotyczy pewnego nastolatka Marcusa Lopeza, którego marzeniem w latach osiemdziesiątych było zabicie Ronalda Reagana. Tylko jak je zrealizować, gdy jest się straumatyzowanym i przerażonym uciekającym przed własną przeszłością bezdomnym oraz oberwańcem? Los jednak uśmiecha się do bohatera i trafia on do szkoły, która pomoże mu zrealizować jego największe marzenie. Placówki edukacyjnej tak bardzo różnej od innych.

81XH26HpK-L.jpg

Twórcami tego tytułu są scenarzysta Rick Remender oraz rysownik Wes Craig.

Komiks w USA wydawany jest przez Image. Do tej pory ukazało się tam 35 zeszytów,  składających się na 6 wydań zbiorczych (7 tom ma ukazać się 22 sierpnia) w miękkiej oprawie, oraz jeden Deluxe Edition (wydanie drugiego zostało zapowiedziane na październik).

 2. Redneck

Redneck to tytuł, który może wydawać się na pierwszy rzut oka czymś na, co nie warto poświęcać czasu, bo zdaje się kolejną opowieścią, o wampirach a przecież w szeroko zakrojonej popkulturze jest ich nie mało. Jednak to tylko pozory. Dostajemy historię o rodzince krwiopijców, która stara się nikomu nie wadzić i osiedla się na południu USA, i zamiast wyruszać na łowy w poszukiwaniu kolejnych ofiar, z którymi mogliby się pożywić wolą popijać Bloodweisera - napój stworzony z krowiej krwi. Niestety nie wszyscy są mile nastawieni do tak dziwnych sąsiadów, co sprowadza na opisywaną rodzinę niemałe problemy.

Redneck_01-1.png

Twórcami komiksu są Donny Cates oraz Lisandro Estherren. W USA tytuł ten ukazuje się dzięki wydawnictwu Image. Do tej pory wydano tam 13 zeszytów, a w zapowiedziach są już kolejne. Wydano również 2 tomy zbiorcze.

3. Curse Words

Charles Soule potrafi stworzyć przygody nie tylko znanych nam bohaterów z DC czy Marvela, jak Superman, czy Daredevil, ale również bardzo dobrze odnajduje się, jako twórca własnych historii. Jedną z nich jest komiks zatytułowany Curse Words, który przedstawia nam opowieść o współczesnym Nowym Jorku, gdzie pewnego dnia pojawia się czarodziej nazywający siebie Wizord, a jego zadanie ma polegać na uratowaniu ludzkości przez mrocznymi, magicznymi siłami, które chcą nas zniszczyć. Jak się jednak okazuje, tak naprawdę to on reprezentuje tę mroczną potęgę, ale woli spędzać czas w naszym świecie, ponieważ jest on o wiele fajniejszym miejscem niż piekło, z którego pochodzi. Głównym towarzyszem głównego bohatera jest gadający koala. Seria ta jest jednym z ciekawszych tytułów tzw. mrocznego fantasy.

CurseWords_01-1.png

Za warstwę graficzną odpowiada Ryan Browne. Image wydało do tej pory 3 wydania zbiorcze w miękkiej oprawie, jeden zeszyt specjalny (drugi ma ukazać się pod koniec sierpnia), oraz 15 zeszytów tytułowej serii (kilka kolejnych jest w zapowiedziach).

4. Seven to Eternity

Pewien pozbawiony honoru i umierający na śmiertelną chorobę rycerz oraz jego rodzina wiedzą, że nie ma dla nich miejsca w miastach w świecie Zhal. Bohater ten jednak się nie poddaje i postanawia po raz ostatni podjąć ryzyko, co zaprowadzi go do dołączenia w szeregi niezwykłej drużyny magów, którzy za cel obrali sobie zgładzenie tajemniczego tyrana God of Whispers. W tym celu wykorzystają oni własne magiczne umiejętności nadane im przez tajemnicze istoty o nazwie Mosak. Pierwszym celem drużyny, w której znalazł się rycerz bez honoru, jest złoczyńca Mud King.

SeventoEternity_01-1.png

Za scenariusz Seven to eternity odpowiada Rick Remender, a rysunki są dziełem Jerome Openy. W USA do tej pory ukazało się 10 pojedynczych zeszytów oraz jedno wydanie zbiorcze (drugie zostało zapowiedziane na połowę października).

5. The Fix

Nick Spencer to obecnie scenarzysta tworzący przygody Spider-Mana jednak na koncie ma też inne komiksowe projekty. Jednym z nich była seria pt. The Fix.

Jest to w większości zabawna, ale również sensacyjna opowieść o dwóch kumplach policjantach, z których jeden myśli tylko o tym, jak by tu się dość szybko wzbogacić. Ich towarzyszem jest pies o wdzięcznym imieniu Pretzels the Beagle. Ten czworonożny bohater jest chyba jedyną uczciwą i dobrą postacią w tym komiksie.

TheFix_vol1-1.png

The Fix to seria stworzona przez wspomnianego Nicka Spencera oraz zilustrowana przez Steve'a Libera, a wydana przez Image w 12 zeszytach, oraz dwóch wydaniach zbiorczych (trzecie zapowiedziano na początek września).

 źródło:  zdj. Image Comics