Jay Leno zagra legendę amerykańskiej telewizji w filmowej biografii menedżer Beatlesów

Kolejnym z aktorów, którzy dołączyli do obsady filmu „Midas Man”, jest Jay Leno, amerykański komik, najlepiej znany z prowadzenia programu „The Tonight Show” dla stacji NBC. Telewizyjny prezenter wcieli się w kolegę po fachu, legendarnego Eda Sullivana, który w latach 1948-1971 prowadził „The Ed Sullivan Show”.

Midas Man” przybliży kulisy sławy Briana Epsteina, managera Beatlesów, który w wieku zaledwie dwudziestu pięciu lat przyczynił się do ich odkrycia. Mężczyzna zmarł mając niecałe trzydzieści dwa lata, z powodu przedawkowania leków. Projekt przedstawia rolę Epsteina w eksplozji twórczej przemysłu muzycznego lat 60. oraz jego znaczący wpływ na rozwój muzyki popularnej

Beatlesi wystąpili kilkakrotnie w programie „Ed Sullivan Show”, w tym trzy razy w lutym 1964 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawili się przed amerykańską publicznością. Ich pierwszy występ obejrzało rekordowe wówczas 73 miliony widzów i został on uznany za przełomowy moment w popkulturze, który pomógł zapoczątkować amerykańską Beatlemanię.

Główna rola w filmie trafiła do Jacoba Fortune-Lloyda, który znany jest z występu w serialu Netfliksa „Gambit królowej”. W obsadzie znajdują się również Eddie Marsan („Ray Donovan”), Emily Watson („Czarnobyl”), Omari Douglas („It's a Sin”) oraz Rosie Day („Outlander”). 

Jak ujawniono w zeszłym tygodniu, „Midas Man” powraca do przedprodukcji po przymusowej przerwie, spowodowanej poszukiwaniem zastępstwa dla reżysera Jonasa Akerlunda. Na stołku reżyserskim znalazła się Sara Sugarman („Duża mała Ania”).

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w zeszłym miesiącu w Liverpoolu, ale musiały zostać wstrzymane na trzy tygodnie. Wznowienie prac na planie planowane jest na koniec tego miesiąca, a przeniesienie produkcji do USA na początku przyszłego roku.

Źródło: Deadline / Zdj. NBC