Jeff Bridges wraca do zdrowia. Nowotwór aktora jest w stanie remisji

Za pośrednictwem swej strony internetowej Jeff Bridges poinformował fanów o obecnym stanie zdrowia. W poście aktor wyznał, że jego nowotwór jest w remisji, a także odniósł się do zakażenia wirusem COVID-19.

Oprócz podania informacji o bieżącej kondycji zdrowotnej Bridges obwieścił również, iż nie może doczekać się powrotu do pracy. Zawieszonym projektem aktora jest serial „The Old Man”, którego premiera zaplanowana została na obecny rok. Prace na planie zostały najpierw wstrzymane z powodu lockdownu, a potem w efekcie diagnozy aktora

Bridges twierdzi, że zaraził się koronawirusem po przeniesieniu do placówki, w której poddawany był chemioterapii. Przebieg choroby spowodowanej zarażeniem COVID-19 był na tyle poważny, że aktor musiał spędzić pięć tygodni w szpitalu. Bridges stwierdził, że:

W porównaniu z Covidem mój rak to bułka z masłem. (...) Koronawirus skopał mi tyłek, ale jestem podwójnie zaszczepiony i czuję się teraz znacznie lepiej.

W odniesieniu do zdiagnozowanego chłoniaka Bridges wyjawił, że jego „guz zmniejszył się do wielkości marmuru”. Odtwórca głównej roli w filmie „Big Lebowski” odniósł się także do swego samopoczucia i pozytywnych zmian związanych z remisją. 

Chociaż miałem chwile ogromnego bólu... zbliżając się do perłowej bramy, przez większość czasu czułem się szczęśliwy i radosny. To zetknięcie ze śmiertelnością przyniosło mi prawdziwy dar - życie jest krótkie i piękne. Miłość jest wokół nas i jest zawsze obecna. To tylko kwestia otwarcia się na przyjęcie daru.

Bridges jest zarówno główną gwiazdą, jak i producentem „The Old Man”, będącego serialową adaptacją bestsellerowej powieści autorstwa Thomasa Perry'ego. Aktor wciela się Dana Chase'a, emerytowanego oficera CIA, który kilkadziesiąt lat temu odszedł z rządowej organizacji i od tego czasu znajduje się poza jej zasięgiem. Kiedy płatny zabójca próbuje zabić Chase'a, stary agent pojmuje, że aby zapewnić sobie przyszłość, musi rozprawić się z demonami przeszłości.

Prezes stacji FX Networks John Landgraff oświadczył, że wznowienie produkcji planowane jest na początek 2022 roku, pod warunkiem, że Bridges będzie czuł się dobrze.

Źródło: jeffbridges.com / Zdj. 20th Century Fox