Jeff Goldblum dołącza do adaptacji książki Stephena Fry'a

Jeff Goldblum, amerykański aktor znany choćby ze swoich występów w serii „Park Jurajski” czy w „Dniu Niepodległości”, został oficjalnie ogłoszony jako kolejne nazwisko w obsadzie zmierzającej na duży ekran adaptacji książki Stephena Fry'a wydanej w Polsce pod tytułem „Blagier”

Na ten moment obok Goldbluma w obsadzie filmu „The Liar” znajduje się również brytyjski aktor Asa Butterfield („Sex Education”). Goldblum wcieli się w rolę Donalda Trefusisa, wykładowcę z Cambridge. Reżyserią filmu zajmie się Tony Hagger, który jest również autorem scenariusza adaptacji. Za produkcję odpowiedzialny jest Guy de Beaujeu z Fluidity Films.

Treść częściowo autobiograficznej książki Fry'a to historia w stylu szpiegowskiego kryminału połączonego z coming-of-age osoby z kręgu LGBTQ+. Fabuła opowiada o lekkomyślnym życiu Adriana Healey'a, który próbuje odnaleźć się na uniwersytecie w Cambridge. To właśnie w tam bohater poznaje tajemniczego profesora języka angielskiego Trefusisa, który prawdopodobnie jest szpiegiem i chce zwerbować Adriana do współpracy.

Autor książkowego pierwowzoru wyraził swą radość z obsadzenia Goldbluma w jednej z głównych ról w następujący sposób:

Czknąłem z zachwytu, gdy usłyszałem, że Jeff Goldblum przyjął rolę Donalda Trefusisa. Ta niepowtarzalnie doskonała mieszanka autorytetu, ekscentryzmu, inteligencji, humoru i uroku jest właśnie tym, czego wymaga ta postać.

Goldbluma będziemy mogli obejrzeć na dużym ekranie w nadchodzących hollywoodzkich hitach, takich jak „Thor: Love and Thunder” oraz „Jurrasic World: Dominion”.

Źródło: deadline.com / Zdj. Disney / National Geographic