Kolejne adaptacje serii gier „Street Fighter” zmierzają na duży i mały ekran. Legendary Pictures z prawami do marki

Fani kultowego cyklu gier „Street Fighter” doczekają się jeszcze jednej próby przeniesienia serii bijatyk na duży ekran. Firma Legendary Pictures nabyła prawa do wyświetlenia filmowych i serialowych adaptacji tytułu rozpoczętego pod koniec lat 80. Pierwszym z projektów ma być pełnometrażowy film aktorski.

Street Fighter” to jedna z najdłuższych serii bijatykowych wszech czasów. Historia rozpoczęła się od wydanego na automaty tytułu z 1987 roku, zaś szczytem popularności stała się gra „Street Fighter II” z 1991 roku, która doczekała się niezliczonych edycji specjalnych i remake'ów. Do tej pory cykl sprzedał się na całym świecie w nakładzie 49 mln sztuk.

Sprawdź też: NOSTALGICZNA NIEDZIELA #64: Uliczny wojownik

Nad nowymi projektami filmowymi „Street Fightera” studio Legendary pracować będzie do spółki z Capcomem, japońskim producentem growym, który stoi za sukcesem marki. W przeszłości seria gier przenoszona była na ekran kilkukrotnie. Najpopularniejszą adaptacją do dziś pozostaje pełnometrażówka z 1994 roku, w której w roli pułkownika Williama F. Guile wystąpił Jean-Claude Van Damme.

Źródło: THR / Zdj. Capcom